Herec Brendan Fraser, kterého většina diváků bude znát ze série filmů Mumie, se vrací na filmové plátno. Ač herec v posledních letech herectví (alespoň oproti dřívějšku) moc nedal, jeho poslední film režírovaný Aronofskym oslavil velký úspěch.

Fraserův nový film The Whale byl velmi očekávaný jednak fanoušky tohoto herce a jednak fanoušky režiséra Darrena Aronofskyho, který má na kontě kultovní filmy jako Requiem za sen nebo Černá labuť. Herec si nyní ve filmu The Whale vyzkoušel roli, která je od jeho role Ricka O’Connela v sérii filmů Mumie více než diametrálně odlišná.

V novém psychologickém dramatu si totiž zahrál Charlieho, muže ve středním věku vážícího téměř 300 kilogramů. Tato postava se bude vypořádávat se svými démony z minulosti, jako například tím, že opustil svou rodinu kvůli svému milenci, který později zemřel.

Na scénu ale přichází jeho sedmnáctiletá dcera a Charlie si dá předsevzetí, že zase zapracuje na svém mentálním i fyzickém zdraví. Kromě Frasera se v hereckém obsazení objeví například i Sadie Sink, kterou můžeme znát ze seriálu Stranger Things.

Herec také uvedl, že když mu byly vždy na konci natáčecího dne sejmuty tělesné protézy (které nosil, aby vypadal tlustější), tato náhlá změna tělesné váhy mu způsobovala závratě.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Brendan Fraser (@brendan__fraser)

Práce na tomto filmu byly poprvé oznámeny na začátku roku 2021, kdy společnost A24 získala práva ke stejnojmenné divadelní hře Samuela D. Huntera. Hunter také k tomuto filmu napsal scénář a režie se, jak již bylo řečeno, ujal Darren Aronofsky.

Při premiéře na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách, které se Brendan Fraser účastnil, byli tvůrci (a hlavně sám Fraser) odměněni asi šestiminutovým potleskem a Fraserova reakce na to byla velice emocionální. Dosavadní ohlasy na film The Whale jsou obecně z drtivé většiny pozitivní, na serveru imdb.com si tento snímek zatím vysloužil krásných 8.9/10 bodů.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Brendan Fraser (@brendan__fraser)

Zdroje: csfd.cz, screenrant.com, imdb.com, screenrant.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.