Postupně si představíme pár faktů o Teorii velkého třesku. Jak seriál vznikl, o seriálových představitelích, ale také drobnosti, kterých jste si možná úplně nevšimli. Některá fakta se již do povědomí fanoušků dostala, jiná budou pro některé novinkou.

Velkým třeskem to všechno začalo!

Čtyři společensky nemožní géniové, 3 doktoři a 1 inženýr, se seznámí s půvabnou blonďatou sousedkou. Tato rádoby herečka jim ukáže, jaký život opravdu je. Díky ní se dostanou do nečekaných situací. Ne všechny umí řešit, ale snaží se si poradit s inteligencí sobě vlastní. Dialogy, které na nás z obrazovek tito 4 géniové z Caltech (California Institute of Technology) sypou, jsou z pera vědeckého poradce (zpočátku doktor Salzberg). Jsou nepochopitelné nejen pro nás, ale i pro samotné herce.

Televizní kritik Bob „Pan Média“ Andelman po přečtení scénáře řekl Billovi Pradymu „Ne, to nikdy nepofrčí„.  Současně navrhl, že mnohem zajímavější vypadá seriál Caveman (o pračlověkovi, který žije v současném San Diegu) a s tímto názorem souhlasila i většina kritiků. Jak se všichni tehdy mýlili!

Seriál zasáhl všechny věkové kategorie. Zařadil se mezi nejrychleji se rozvíjející komediální seriály ve světě! A to možná právě proto, že mluví jazykem nás – jazykem geeků.

Dva tvůrci seriálu, Chuck Lorre a Bill Prady, chtěli spolupracovat a tak začali tvořit nový pilotní díl. Chuck uvedl v jednom rozhovoru, že měli rozdílné náměty: „Jeden byl o ženě, která na začátku dospělosti pořádně rozjíždí svůj život. A Bill mluvil o 80. létech a geniálních programátorech, mezi které patřil.“ Když se snažili svoje náměty spojit v jeden scénář, došlo na osudové rozhodnutí – spojit Chuckovu ztřeštěnou ženu s programátory, které navrhl Bill. A uvědomili si, že tohle je přesně to, co by mohlo mít úspěch.

Chuck Lorre, Steven Molaro a Bill Prady; FOTO: iDominick, licencovaný dle CC BY 2.0, commons.wikimedia.org

Jak ale uvést seriál televizním stanicím, aby o něj byl zájem? Bill a Chuck napsali pár klíčových scén, najali herce a nakráčeli si do kanceláře samotného výkonného ředitele CBS – Leslieho Moonvense. Rozhodnutí zahrát pár scén přímo řediteli se nakonec vyplatilo. Možná i proto, jak „šílený“ postup tvůrci zvolili. Stále ale řešili problém s rozdílnými verzemi.

Původní pilotní epizoda

Roku 2006 vytvořil Chuck verzi pilotní epizody s názvem „Lenny, Penny a Kenny„. Tento pokus byl propadák, to uznal i jeho autor. Ani herci to nezachránili, a to hrál už tehdy Leonarda Johnny Galecki a Sheldona Jim Parson.

Problém spatřili v hlavní ženské postavě – Katie (ztvárnila Amanda Walsh), která je až moc protřelá velkoměstem, více než současná postava Penny. Katie byla povahou drzá, sarkastická, manipulativní a méně milá na své dva sousedy, to ale nepůsobilo dobře. Vůči mužským postavám publikum zaujalo „ochranitelský“ postoj. Publikum tak ovlivnilo výběr hlavní ženské postavy a její povahu. A tak vznikla postava Penny. Přidali ještě dva geeky – odtažitého Raje a sebejistého Howarda.

Embed from Getty Images

Autoři dekorací šli dokonce tak daleko, že navštívili pokoje doktorandů. Pokoje působily ale natolik depresivně, že byli nuceni výzdobu změnit do dnešní podoby.

Pilotní epizoda po všech úpravách nakonec dostala druhou šanci, což se stává minimálně. A naštěstí pro nás, se tato druhá šance vyplatila!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz