Českému divákovi je německá herečka Tina Ruland známa hlavně díky rolím princezen. Od premiéry oblíbené pohádky režiséra Václava Vorlíčka Kouzelný měšec, kde si zahrála princeznu Blanku, letos uplynulo již pětadvacet let. Stejný režisér ji obsadil i o rok později do role princezny v Pták Ohnivák. Jak oslavenkyně nyní vypadá, se podívejte v našem článku.

Tina Ruland se narodila v 9. října 1966 v Kolíně nad Rýnem. Její filmografie obsahuje spíše německé filmy, ale českému divákovi se nesmazatelně zapsala do paměti díky dvěma výše zmíněným pohádkám. Kromě role princezny Blanky v Kouzelném měšci (1996) si o rok později zahrála princeznu Elenu v pohádce Pták Ohnivák (1997). Také si ji můžete pamatovat jako učitelku matematiky z německé komedie Kalhoty v pozoru (2000), která však nebyla divácky příliš pozitivně hodnocena. Jako herečka je i nadále aktivní.

V březnu roku 1988 se stala Playmate měsíce a dokonce se i dvakrát objevila na obálce Playboye (květen 1989 a září 1995). O pár let později ale tohoto svého počinu litovala a zakázala zveřejňování veškerých svých fotek. Herečka má syna, který se jmenuje Jahvis.

Zdroje informací: csfd.cz a wikipedia.org

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA