Nemrtví zaplavují Brno

Již více než tisíc zombií bylo nahlášeno z moravské metropole. Ozbrojené jednotky marně bojují proti neustále se zvětšující hordě. Vláda zřizuje kolem Brna karanténní zónu. Jak dlouho tento kritický stav potrvá? Největší odborníci se nemohou shodnout na žádném odhadu natož na příčině.

Takto nějak by mohly vypadat titulky novin, pokud by došlo k zombie apokalypse. Tu simuluje v Brně již tradiční pochod zombií. 7. října se jej může zúčastnit každý fanoušek těchto hrorových monster a kdokoli, kdo hledá aktivitu pro volný čas. Zombie Walk Brno je jednoduše událost, kterou by si nikdo neměl nechat uniknout. Akce je zdarma, tak proč nevyužít příležitosti se pobavit?

V jihomoravské metropoli se během posledních let Zombie Walku Brno zúčastnilo již desítky stovek namaskovaných aktérů a ještě více přihlížejících. I letos se zástup zombíků vydá na procházku brněnským centrem. Tato akce ale není pouze o pochodu. Letos na účastníky opět čeká mnoho doprovodných aktivit. Těšit se můžeme například na profesionální maskování, na afterparty se speciálními drinky, co uspokojí nejednoho zombíka, a několik soutěží.

Zombie Walk Brno je událost, která se vymyká všem všedním pravidlům. „Účastnila jsem se posledních tří ročníků a každý z nich jsem si velice užila,“ vzpomíná jedna z nakažených a dodává, „nejvíce mě bavily přepady armády, přidává to na autentičnosti.“ Na toto zpestření se můžou pochodující zombie těšit i letos. Podle organizátorů to budou mít zombíci proti armádě těžší než kdy předtím. „Armáda si pro zombíky opět připravila barikádu a obranné formace. Vše je ale pouze „na oko“, nikdo se nemusí bát zranění. Pochodu se každý rok účastní i děti v doprovodu rodičů a nikdy se nikomu nic nestalo. Na bezpečnost dbáme především,“ prozradil hlavní organizátor a první nakažený brněnský zombie Pousťa.

Samotný program započne zhruba ve čtyři hodiny odpoledne v parku na Moravském náměstí, kde bude připraveno několik stánků. Bude zde možnost se nechat namaskovat a zasoutěžit si za doprovodu hudby. Pro dospělé účastníky bude po deváté večerní připravena afterparty ve WATT Clubu. Zombíci, kteří se před pochodem na náměstí registrují, mají na tuto rozhodně ne-mrtvou párty vstupné se slevou 50 Kč! „Sami se už nemůžeme dočkat a všechny srdečně zveme. Pojďme zase ukázat, že je Brno nemrtvé město,“ vzkazuje Pousťa.

Video z loňského ročníku

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz