Slovenská herečka Barbora Bobuľová v oblíbené české pohádce Nesmrtelná teta ztvárnila krásnou princeznu Pavlínku. Pohádka z roku 1993 patří mezi divácky oblíbené a shlédnout ji můžeme dnes na ČT v 16:15. O herečce u nás není slyšet, ale herectví se věnuje i nadále, jen je to za hranicemi. Jak dnes vypadá a co dělá, se dozvíte v našem článku.

Nesmrtelná teta, FOTO: Distribuce Česká televize

Barbora Bobuľová je rodačka ze Slovenska je českému divákovi známá hlavně díky již zmíněné roli princezny Pavlínky v pohádce Nesmrtelná teta (1993). Narodila se 29. dubna 1974 a právě tak oslavila své 47. narozeniny. V její filmografii najdete slovenské filmy, ale také italské. Žije totiž od roku 1995 v Itálii, kde je jako herečka nadále velmi aktivní a ve filmech získává i hlavní obsazení. Za zmínku stojí určitě to, že se v roce 2009 objevila v životopisném snímku o Coco Chanel. Její poslední působení před kamerou bylo v loňském roce v italském seriálu Vite in Fuga.

V České republice se ukázala v roce 2018 na Filmovém festivalu ve Zlíně.

V Itálii získala i několik ocenění, například za film Cuore Sacro (v překladu Svaté srdce) z roku 2005, vyhrála cenu za nejlepší herečku. O rok později získala další cenu a to od italského národního syndikátu filmových novinářů.

Ovládá hned několik jazyků. Kromě rodné slovenštiny, mluví plynně česky, anglicky a italsky. Trochu ovládá i francouzštinu a ruštinu. Kvůli rolím střídá v posledních letech i barvu vlasů. Od blondýny přes zrzku až po brunetu.

Barbora Bobuľová má dvě děti (Anitu Casale a Lea Casale). S otcem svých dětí se rozešla již dávno.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA