Slovenská herečka Barbora Bobuľová v oblíbené české pohádce Nesmrtelná teta ztvárnila krásnou princeznu Pavlínku. Pohádka patří k Vánocům a shlédnout ji můžeme dnes na ČT ve 12:30. O herečce u nás není slyšet, ale herectví se věnuje i nadále, jen je to za hranicemi. Jak dnes vypadá a co dělá si přečtete v našem článku.

Barbora Bobuľová (46 let)

Rodačka ze Slovenska je českému divákovi známá hlavně díky již zmíněné roli princezny Pavlínky v pohádce Nesmrtelná teta (1993). V její filmografii najdete slovenské filmy, ale také italské. Žije totiž od roku 1995 v Itálii, kde je jako herečka nadále velmi aktivní a ve filmech získává i hlavní obsazení. Za zmínku stojí určitě to, že se v roce 2009 objevila v životopisném snímku o Coco Chanel.

V České republice se ukázala například v roce 2018 na Filmovém festivalu ve Zlíně.

V Itálii získala i několik ocenění, například za film Cuore Sacro (v překladu Svaté srdce) z roku 2005, vyhrála cenu za nejlepší herečku. O rok později získala další cenu a to od italského národního syndikátu filmových novinářů.

Ovládá hned několik jazyků. Kromě rodné slovenštiny, mluví plynně česky, anglicky a italsky. Trochu ovládá i francouzštinu a ruštinu.

Babrora Bobuľová má dvě děti.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz