Saskia Burešová patří mezi stálice České televize. Před kamerou začínala již před neuvěřitelnými 54 lety a jen málokomu se podaří, aby i po tak dlouhé době vypadal stále stejně. 

Saskia Burešová

Posted by Socík style on Monday, August 31, 2015

Česká rozhlasová hlasatelka a televizní moderátorka Saskia Burešová, se narodila 29. července 1946. Vystudovala gymnázium a poté DAMU. V Československé a následně i v České televizi působí od roku 1967, kdy spolu s Eduardem Hrubešem začala uvádět pravidelný čtrnáctidenní pořad, který byl určený pro vojáky základní služby a nazýval se Poštovní schránka. V srpnu 1968, po okupaci Československa, byl pořad přejmenován na Dopravní magazín a poté zanikl.

Již sedmadvacet let ji mohou diváci vídat pravidelně každou neděli dopoledne v pořadu Kalendárium, kde divákům připomíná zajímavá výročí daného týdne. Jako herečka se objevila ve třech filmech (Kudy kam?, Velká filmová loupež a Poslední). Proslavila se také tím, že poslední den roku 1992 v přímém přenosu oznamovala rozdělení Československa.

Spolu s novinářem a publicistou Vítkem Chadimou napsala autobiografickou knihu Saskia. Vypráví v ní o své zajímavé profesi a vzpomíná na své televizní kolegy. Jako hlasatelka pracovala například pro Český rozhlas nebo Rádio Impuls. Působí jako voiceoverka, to znamená, že namlouvá komentáře pro populárně naučné filmy.

Od roku 1972 je jejím manželem režisér Petr Obdržálek, který režíruje i pořad Kalendárium. Mají spolu syna jménem Petr (nar. 1974), který nešel ve šlépějích rodičů a stal se z něj realitní agent. Je vášnivou kuchařkou a cukrářkou, i přesto se celé roky pyšní skvělou postavou.

Saskia Burešová dnes v ČRo…

Posted by Xaver on Monday, March 9, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz