Saskia Burešová patří mezi stálice České televize. Před kamerou začínala již před neuvěřitelnými 54 lety a jen málokomu se podaří, aby i po tak dlouhé době vypadal stále stejně. Legenda televizních obrazovek 29. července oslavila pětasedmdesáté narozeniny.

Česká rozhlasová hlasatelka a televizní moderátorka Saskia Burešová vystudovala gymnázium a poté DAMU. V Československé a následně i v České televizi působí od roku 1967, kdy spolu s Eduardem Hrubešem začala uvádět pravidelný čtrnáctidenní pořad, který byl určený pro vojáky základní služby a nazýval se Poštovní schránka. V srpnu 1968, po okupaci Československa, byl pořad přejmenován na Dopravní magazín a poté zanikl.

Již osmadvacet let ji mohou diváci vídat pravidelně každou neděli dopoledne v pořadu Kalendárium, kde divákům připomíná zajímavá výročí daného týdne. Jako herečka se objevila ve filmech Kudy kam?, Velká filmová loupež a Poslední. Proslavila se také tím, že poslední den roku 1992 v přímém přenosu oznamovala rozdělení Československa.

Spolu s novinářem a publicistou Vítkem Chadimou napsala autobiografickou knihu Saskia. Vypráví v ní o své zajímavé profesi a vzpomíná na své televizní kolegy.

Jako hlasatelka pracovala například pro Český rozhlas nebo Rádio Impuls. Působí jako voiceoverka, to znamená, že namlouvá komentáře pro populárně naučné filmy.

Televizní hlasatelka Saskia Burešová dnes slaví 75. narozeniny. 🌺Foto: Česká televize

Posted by Rádio Český Impuls on Thursday, July 29, 2021

Od roku 1972 je jejím manželem režisér Petr Obdržálek, který režíruje i pořad Kalendárium. Mají spolu syna jménem Petr (nar. 1974), který nešel ve šlépějích rodičů a stal se z něj realitní agent. Je vášnivou kuchařkou a cukrářkou, i přesto se celé roky pyšní skvělou postavou.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:csfd.cz, wikipedia.org
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR