Anglický herec, model a hudebník Robert Pattinson se proslavil rolí Edwarda Cullena ve filmové sérii Twilight a také jako Cedric Diggory ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Když s herectvím začínal, byl osmnáctiletým rebelem. Dnes je z něj vyzrálý muž, na kterého se komiksoví fanoušci těší jako na příštího Batmana, kterého si zahraje ve filmu The Batman (2022). Herec právě slaví své pětatřicáté narozeniny.

Robert Douglas Thomas Pattinson se narodil 13. května 1986 v Londýně. Od dvanácti let se živil jako model. Asi málokdo by věřil, že hlavní představitel populární upírské ságy byl kdysi málo obsazovaným hercem, který dokonce uvažoval, že s herectvím nadobro skončí. Poté, co získal roli Edwarda Cullena v Twilight, podepsalo bezmála 75 tisíc fanoušků knižní série petici, aby hlavní roli upíra neztvárnil. Pattinson si z toho ale nedělal těžkou hlavu a jednoduše přestal číst internetové diskuse a blogy, kde na něj lidé útočili.

Nakonec si filmový upír získal srdce žen po celém světě. Ve skutečném životě mu ale romantika nic neříká, je spíš pragmatik a nenechá se unášet emocemi. Pattinson měl ale celkem zábavné dětství. Jeho dvě starší sestry ho často oblékaly do dívčích šatů a říkaly mu Claudia. Sám říká, že možná právě jeho ženštější vzhled mu ve dvanácti letech pomohl nastartovat modelingovou kariéru.

Od roku 2012 ztvárnil řadu menších nezávislých rolí. Například si zahrál bohatého sociopata v Cosmopolis (2012), dále se objevil ve filmech Miláček a Voda pro slony a v roce 2016 se objevil po boku Charlieho Hunnama jako průzkumník ve snímku Ztracené město Z. V roce 2019 jsme jej mohli vidět ve filmech Maják, Král a Waiting for the Barbarians, loni se objevil ve filmech Ďábel a Tenet. Seriálům se prozatím úplně vyhýbá.

Pattinson se v příštím roce objeví jako temný strážce Gotham City ve filmu Batman, který má velmi zajímavé herecké obsazení: Robert Pattinson coby Bruce Wayne/Batman, Andy Serkis jako Alfred Pennyworth, Colin Farrell coby Oswald Cobblepot/Tučňák, Zoë Kravitz jako prohnaná Selina Kyle/Catwoman, John Turturro coby mafián Carmine Falcone, Paul Dano jako vyšinutý Edward Nashton/Hádankář a v neposlední řadě Jeffrey Wright jako detektiv James Gordon.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR