Kosmonaut z Čech, sci-fi román českého spisovatele Jaroslava Kalfaře, se dočká filmového zpracování. V hlavních rolích se objeví několik amerických hvězd.

Román Kosmonaut z Čech bude zfilmován produkcí Netflix, jeho název však bude zkrácen jen na Spaceman (Kosmonaut). Tento román vydal v roce 2017 spisovatel Jaroslav Kalfař, český spisovatel žijící dlouhodobě v USA.

Kniha pojednává o českém kosmonautovi Jakubu Procházkovi, který jako jediný člen posádky kosmické rakety letí prozkoumat podivný oblak prachu mezi Zemí a Venuší. Při cestě zjistí, že mu v raketě dělá společnost (snad jen imaginární) kosmický pavouk Hynek, se kterým kosmonaut vede filozofické debaty o lásce, životě a smrti, a vytvoří si k němu silné pouto. Jakub se odcizuje od své manželky Lenky, před kterou upřednostnil let do vesmíru – podaří se mu získat její lásku zpět?

Hlavní role se ujme Adam Sandler, kterého známe spíše z amerických komedií – uvidíme tedy, jak se popasuje s touto rolí. Jeho manželku ztvární Carey Mulligan, která letos zazářila ve filmu Nadějná mladá žena a získala za tuto roli Oscara. Dále si ve filmu zahraje Paul Dano (ten se objevil například ve filmu 12 let v řetězech) a Kunal Nayyar, představitel Raje ze seriálu Teorie Velkého třesku.

Režie se ujme Johan Renck, který režíroval i seriál Černobyl. Film bychom mohli vidět někdy v roce 2022.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.