Netflix je streamovací služba, která nabízí ohromné množství různých filmů a seriálů všech žánrů, ovšem mimo klasické pořady zde lze najít i ty soutěžní. V každém z nich účinkují opravdoví soutěžící prahnoucí po lákavé výhře několika stovek tisíc, ba dokonce milionů korun. Pojďte se podívat na pár tipů.

Next In Fashion (2020)

Soutěžní pořad do češtiny přeložený jako ,,Příští módní trend“ se skládá z 10 epizod, v nichž se dvojice módních návrhářů složená z Tanveera France a Alexy Chung snaží najít nový talent v oblasti módy a stylizace. Na začátku je osmnáct soutěžících, kteří postupně během různých specifických soutěžních kol musí navrhnout a vlastnoručně sešít kusy oblečení, jako jsou šaty, klobouky, trika, svetry a podobně. Poté je pro každého z nich nachystáno molo, kde je třeba novou módní značku předvést a „zazářit s ní“. Každou epizodu podkládá spousta známých hitů, které Vás při sledování rozhodně nudit nebudou. Vítěz získá finanční odměnu ve výši 250 000 dolarů a možnost vydat vlastní kolekci.

Rhytm + Flow (2019)

Gastronomické soutěže jsou asi nejrozšířenějším žánrem televizních pořadů. Věděli jste ale, že na oblíbené streamovací platformě naleznete i pořad, který hledá vycházející rapovou hvězdu? V roli porotců se představí Cardi B společně s rapery T.I. a Chance the Rapper, aby v průběhu první série naučili soutěžící jak správně vystupovat na pódiu před několika tisíci lidmi a především jak chytit ten správný ,,flow“ a doslova zazářit. Dohromady bylo natočeno 10 epizod a každá z nich obsahuje kromě zahraničních titulků i ty české. Pokud jste tedy fanoušky hudby či rapu konkrétně, za zkoušku nic nedáte. Vítěz si odnese finanční obnos ve výši 250 000 dolarů.

Sugar Rush (2018)

I milovníci pečení si zde přijdou na své. Sugar Rush je soutěž, ve které však proti sobě nesoutěží amatérští cukráři po jednom, nýbrž zkušení profesionálové ve 4 párech. V prvním kole musí připravit muffiny, v následujícím libovolný cukrářský výrobek a v závěrečném kole unikátní dort – to vše na předem zadané téma. Důležitou roli hraje ovšem i čas, který po dopečení každé výzvy mohou soutěžní dvojice ušetřit do finále a přidat ke třem hodinám zmáčknutím tlačítka. V průběhu 2 let vznikly 2 série a pořad sklidil obrovský úspěch zejména ve Spojených státech. Každým dílem provází moderátor Hunter March.

Awake: The Million Dollar Game (2019)

V tomto pořadu je vybráno 8 soutěžících, kteří se po dobu 24 hodin snaží napočítat co nejvíce peněz v drobných, a to bez jakéhokoliv papíru a tužky. Po uplynulé době se všichni s kolečkem přesunou do studia, kde pod vlivem únavy plní různé výzvy zaměřené na smyslové vjemy a reflexy. Když kolo skončí, mohou se soutěžící tzv. „vykoupit“ za určitou částku, pokud si myslí, že si v dané výzvě vedli nejhůře ze všech. Pokud se do 10 sekund nikdo nepřihlásí, ten, kdo si skutečně vedl nejhůře, odchází s prázdnou. Po všech úkolech a výzvách zbude jeden účastník, který následně vysloví svůj tip na spočítané peníze a pokud se trefí v rozmezí +-500 dolarů, odnáší si veškeré zbylé peníze napočítané svými spoluhráči. Soutěžním pořadem provází vtipný moderátor a bavič James Davis.

FOTO: Netflix

Skin Wars (2014)

Soutěžní pořad, kterým provází charismatický zpěvák, skladatel, herec a model RuPaul Andre Charles, otestuje účastníky v oblasti umění, přesněji bodypaintingu. V několika kolech musí na přidělených asistentkách vytvořit během 3 až 5 hodin obraz hodný profesionálního designéra, umělce a malíře v jednom. Přítomní porotci si na začátku vyberou, komu chtějí dělat kouče a tím jim po celou dobu radit, jak danou kresbu zpracovat a jaké prvky do ní zakomponovat. Z hlediska umění se jedná o naprosto jedinečný formát, který ve světě televizních pořadů nemá obdoby a na který je radost pohledět. Vítěz si odnese částku ve výši 100 000 dolarů.

FOTO: Netflix

Blown Away (2019)

Pokud jste se někdy zamýšleli nad tím, jak náročná musí být výroba foukaného sklářského produktu, tento pořad Vám ukáže opravdovou skutečnost. Na začátku každé epizody si dvojice stálých porotců a sklářských expertů Nick Uhas a Katherine Gray přizve specialistu na techniku, květiny či tanec a soutěžící musí během 5 hodin vyrobit produkt s danými elementy a požadavky. Soutěž je podložena komentářem každého z účastníků, takže se při sledování něco málo o výrobě dozvíte. Dohromady vzniklo 10 epizod po 23 minutách, čili ideální pořad po návratu domů z práce ke kávě a sušenkám. Vítěz získává 60 000 dolarů a unikátní možnost vystavit své finální dílo v Corningském muzeu skla umístěném v New Yorku.

The Cirle USA (2020)

Na závěr Vám dáme tip na tu nejreálnější a zároveň nejfalešnější show pod sluncem. 8 nadšených soutěžících, kteří milují sociální sítě a vedou každodenní Instagramový život se ubytuje v malých apartmánech plných kamer a obrazovek, aby skrze ně mohli komunikovat s ostatními účastníky. Vytváří se aliance, spojenectví, vztahy a vše se zdá být reálné, skutečné. Problémem je však fakt, že osoba sedící na druhé straně nemusí být ona nádherná blonďatá slečna s krásným tělem ležící na pláži. V této soutěži může být každý tím, kým chce. V průběhu pobytu se soutěžící hodnotí dle oblíbenosti a sympatií, přičemž první dva se poté stanou ,,influencery“ a získávají právo zablokovat některého ze zbylých účastníků. Ten si na oplátku může vybrat jednoho soutěžícího, se kterým se setká tváří v tvář. Druhý den ráno na hlavní obrazovce přistane krátký videovzkaz, takže zbylí účastníci zjistí o daném člověku pravdu, zda-li to je skutečně on či ne. Nejprve se pořad může jevit jako hloupost, ovšem jen do té doby, než si na samém konci člověk uvědomí, jaký vliv mají sociální sítě na člověka a jeho okolí. Vítěz vyhrává 100 000 dolarů a kromě americké verze existuje i britská, brazilská a nově i francouzská.

Závěrem Vám připomeneme, že všechny zmíněné pořady obsahují mimo jiné i české titulky, takže jsou vhodné i pro začínající studenty anglického jazyka. Znali jste některý ze zmíněných pořadů, případně který Vás zaujal nejvíce? Podělte se o svůj názor dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz