V neděli večer bude odvysílán dlouho avízovaný dvouhodinový rozhovor slavné americké moderátorky Oprah Winfreyové s britským princem Harrym a jeho manželkou Meghan. Je mimo jakoukoliv pochybnost, že se zařadí mezi nejsledovanější talk show v historii. Americká televize CBS přitom nenechává nic náhodě. Aby dosáhla co nejvyššího diváckého zájmu, ostupně zveřejňuje některé natočené pasáže, z nichž je patrné, že exkluzívní interview navíc vyvolá pořádný skandál.

Ostře sledovaný pár, jenž dal loni vale královským povinnostem a z Velké Británie přesídlil do Spojených států, se totiž rozhodl promluvit o tom, proč se rozhodl radikálně změnit svůj život. Jedním z těch hlavních je obvinění, že z okolí dvora se o Harrym a Meghan šíří lži a manželé si to nechtějí nechat líbit. Podle hlasů z Buckinghamského paláce prý například Meghan šikanovala svoje podřízené, zatímco Meghan tvrdí pravý opak. Nicméně, tato choulostivá záležitost je v paláci pečlivě vyšetřována.

Napínavý souboj

Aby praní špinavého královského prádla nebylo málo, rozhodla se přejít do protiútoku i druhá strana, tedy britská královská rodina. A bude to jistě velmi napínavý souboj. Diváci, kteří znají seriálový hit The Crown (Koruna), se mohli v několika epizodách přesvědčit, že okolí královny Alžběty dokáže při odvracení různých skandálů (a rozhodně jich nebylo málo), pořádně vrtěti psem.

Královští „spin doktoři“ mistrovsky ovládají umění, jak odvést pozornost jiným směrem a neváhají proto načasovat různé události tak, aby jedna zastínila druhou a naopak. A právě proto nejspíše doporučili americké televizi CBS konkurovat a to na nejvyšší možné úrovni. Britská televize BBC tak odvysílá ve stejný den (jen o pár hodin dříve), rozhovor s královnou Alžbětou II., jejím synem, princem Charlesem, princem Williamem a jeho manželkou, vévodkyní Kate.

O co jde?

Také další média mají díky chystanému souboji, jenž dosud nemá obdoby, mimořádné žně. Britský tisk například spekuluje, co svým rozhovorem Harry a Meghan vlastně sledují. Některá zastávají názor, že Meghan se chce prezentovat jako nová princezna Diana, jiná ji spíše srovnávají s manželkou bývalého krále Eduarda VIII. Američankou Wallis Simpsonovou, jež rovněž způsobila bolestný rozvrat v královské rodině. Také tuto skandální love story velmi podrobně líčí seriál Koruna. Jeho fanoušci se nejspíše mohou těšit, že fenomenální scénárista Peter Morgan napíše díky současným dramatickým událostem, odehrávajícím se v prostředí nejslavnější královské rodiny na světě, další epizody a dočkají se tak nové řady, jejímiž hrdiny tentokrát budou Harry a Meghan.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz