Seriál Čarodějky byl na přelomu tisíciletí velmi populárním také v České republice. Od premiéry první epizody uběhlo již více než 20 let. Jak se změnila Rose McGowan, která ve 4. sérii nahradila Shannen Doherty jako ztracená sestra Paige a která právě slaví své 48. narozeniny?

Rose Jane McGowan se narodila 5. září 1973 v italské Florencii jako druhá nejstarší z pěti dětí. Její matka byla Francouzka a otec Ir. Vyrůstala v nábožensky založené italské komunitě a své dětství strávila cestováním po Evropě. V jejích deseti letech se s rodinou přestěhovala do Oregonu ve Spojených státech amerických. V patnácti pak odešla z domu a začala se živit jako servírka, asistentka v salónu krásy či uvaděčka.

Její první zkušeností před kamerou byla malá role ve filmu California Man, výrazněji se ukázala v roce 1995 v akčním thrilleru Zkurvená generace. Poté získala role ve filmech Vřískot, Vem mě s sebou, Přízraky nebo Mrtvá zóna. Je také zpěvačkou, v roce 2018 vydala album Planet 9. Na konci devadesátých let tři a půl roku žila s kontroverzním hudebníkem Marilynem Mansonem. Nakonec se rozešli kvůli rozdílům v životním stylu, jak herečka uvedla.

V roce 2001 přišla její první seriálové role. V Čarodějkách nahradila Shannen Doherty, která se po třetí sérii již dále na seriálu nechtěla podílet. Rose McGowan v seriálu působila mezi roky 2001 a 2006. Poté se objevila v seriálech Plastická chirurgie s. r. o., Bylo, nebylo či Chosen.

V loňském roce si zahrála ve filmech Pomerania a Sleepwalk. Kromě herectví se však věnuje i modelingu, její tvář se objevila na obálkách časopisů Seventeen, Interview, Maxim, GQ, Entertainment Weekly či Rolling Stone. Dnes je velkou aktivistkou za rovnost pohlaví, sama sebe prohlašuje jako nebinární, tzn. pohlavní neurčitost, kterou následně využívá také v roli aktivistky. Snaží se bořit zažité stereotypy o vzhledu mužů a žen.

Zdroje informací: wikipedia.org, imdb.com, csfd.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA