Maggie (Julia Roberts) třikrát utekla svým ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stane novinový hit. Ike Graham (Richard Gere) je totiž novinář, který z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek, kterým se chce dostat znovu do přízně redakce. Jak se změnily hlavní hvězdy romantické a vtipné komedie Nevěsta na útěku z roku 1999, kterou mohou diváci sledovat v sobotu 26. září večer na Prima Max?

Nevěsta na útěku, FOTO: FTV Prima

Julia Robertsová hrála v řadě úspěšných hollywoodských filmů, za něž byla již dvakrát nominována na Oskara. Poprvé zaujala filmové diváky kritiky opěvovanou rolí ve filmu Mystic Pizza. Tou si otevřela cestu k roli v dramatu Steel Magnolias (Ocelové magnólie). Její další film Pretty Woman byl komerčně nejúspěšnějším filmem roku 1990.

Po nezapomenutelném výkonu v Pretty Woman následovala řada dalších úspěšných filmů jako Flatliners, Sleeping With The Enemy, Dying Young, Hook, The Pelican Brief a Something To Talk About.

Dále si Julia Robertsová zahrála s Liamem Neesonem ve filmu režiséra Neila Jordana Michael Collins a v romantické muzikálové komedii Woody Allena Everybody Says I Love You. V roce 1997 si zahrála ve filmu My Best Friend’s Wedding režírovaném P. J. Hoganem a v thrilleru režiséra Richarda Donnera Conspiracy Theory (spolu s Melem Gibsonem). Celosvětově její filmy vydělaly miliardy dolarů.

Spolu se Susan Sarandonovou a Edem Harrisem si zahrála ve filmu režiséra Chrise Columba Stepmom. Na plátně se opět setkala s Richardem Gerem ve filmu The Runaway Bride (Nevěsta na útěku). Za film Erin Brockovich, který pro společnost Universal režíroval Steven Soderbergh, získala Oskara. Ve filmu The Mexican (Mexičan) si zahrála s Bradem Pittem a v America’s Sweetheart’s s Catherine Zetou Jonesovou. S Bradem Pittem se znovu setkala v komerčně úspěšném filmu Ocean’s Eleven (Dannyho parťáci). V roce 2018 si zahrála v seriálu Homecoming a ve filmu Ben Is Back, což byly prozatím její poslední role.

V roce 1993 se provdala country zpěváka Lyle Lovetta, rozvedli se v roce 1995. V červenci roku 2002 se provdala za hollywoodského kameramana Daniela Modera, se kterým žije na svém soukromém ranči ve městě Taos v Novém Mexiku a v kalifornském Malibu. V listopadu 2004 se jim narodila dvojčata, dcera Hazel Patricia a syn Phinnaeus „Finn“ Walter, a v červnu 2007 se jim narodil syn Henry Daniel Moder.

View this post on Instagram

✨18 years✨ #heckyes

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

Richard Gere se narodil 31. srpna 1949 v Philadelphii, avšak vyrůstal v severní části New Yorku v rodině pojišťovacího agenta Homera Gera a matky Doris. Celá rodina se věnovala hudbě, díky čemuž se naučil hrát na klavír, kytaru, trubku a mohl komponovat hudbu pro školní divadelní představení. Po absolvování střední školy se rozhodl pro pokračování studií na University of Massachusetts, kde si vybral jako hlavní studijní obor filozofii a východní náboženství.

První významné divadelní úspěchy zaznamenal v Londýně v roli Dannyho Zucca v muzikálu Pomáda (1973). V této roli pokračoval v broadwayské produkci Pomády. Úspěchy zaznamenával i v mnoha dalších významných inscenacích. Díky těmto úspěchům mohl v roce 1975 debutovat ve filmu Report to the Commissioner. Přestože to byla malá role, jeho dobrý výkon mu pomohl k další roli psychopatického vojáka ve válečném dramatu z druhé světové války Baby Blue Marine (1976).

První mezinárodní pozornost získal rolí Tonyho Lopanta v dramatu Looking for Mr. Goodbar (1977), kde si zahrál s Dianou Keatonovou. V roce 1980 přišla první zlomová filmová role v dramatu Americký gigolo, která z Gerea učinila filmovou hvězdu. Tuto novou nálepku potvrdil v dalším filmem An Officer and a Gentleman (1982), kde si zahrál roli důstojnického uchazeče. Druhý zlom přišel v romantické komedii Pretty Woman (1990), kde si zahrál s Julií Robertsovou, filmu o nemilosrdném obchodníkovi, který se zamiluje do chudé prostitutky. Další úspěšné role přišly s filmy Návrat Sommersbyho (1993) s Jodie Fosterovou, Křižovatka (1994) se Sharon Stoneovou a První rytíř (1995) se Seanem Connerym. Dále se objevil ve dvou akčních thrillerech Rudý labyrint a Šakal, kde roli Šakala ztvárnil Bruce Willis. V roce 1999 se herecky opět spojil s Julií Robertsovou v romantické komedii Nevěsta na útěku.

Jeho poslední filmová role je z roku 2017, kdy si zahrál ve snímku Osudová večeře. V loňském roce se objevil v osmi epizodách televizního seriálu MatkaOtecSyn.

Od roku 1991 byl ženatý se supermodelkou Cindy Crawfordovou. Ačkoliv je People Magazine označil za nejvíce vzrušující žijící pár na světě, nakonec se v roce 1995 rozvedli. V únoru 2000 mu jeho dlouholetá přítelkyně herečka Carey Lowellová porodila syna Homera Jamese Jigma Gera. Pár se vzal v listopadu 2002, v roce 2016 se však rozvedli. V roce 2018 se oženil se španělskou publicistkou jménem Alejandra Silva.

Gereovi už od dob studia východního náboženství zůstal silný vztah k buddhismu a kvůli svým pro-tibetským aktivitám má zakázaný vstup do Číny. Velmi se angažuje v aktivitách na pomoc Tibetu a podporu dalajlamy.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz