Americká herečka Marilyn Monroe se narodila 1. června 1926 jako Norma Jeane Mortenson. Proslavila se především komediálními rolemi „blonďaté sexbomby“ a stala se jedním z největších sexuálních symbolů 50. a počátku 60. let 20. století a symbolem sexuální revoluce této doby. Na vrcholu herecké popularity vydržela pouhých deset let, její filmy však do její smrti v roce 1962 vydělaly 200 milionů dolarů, což by dnes odpovídalo zhruba 2 miliardám dolarů.

4. srpna 1962 slavná herečka vydechla naposledy. Když ji ráno její hospodyně našla, měla hlavu zabořenou do polštáře, vedle sebe lahvičku léků a v ruce telefonní sluchátko. Okolo její smrti se dodnes objevuje mnoho spekulací.

V noci své smrti slavná herečka telefonovala několika lidem. Jedním z nich byl také Peter Lawford, její starý přítel a manžel sestry Johna F. Kennedyho. Podle Lawforda se zdálo, že Monroe byla v posledních okamžicích svého života pod vlivem drog a podivně se s ním loučila. Znepokojen jejím stavem zavolal hereččině hospodyni Eunice Murray, která však potvrdila, že je Monroe v pořádku. O pár hodin později ale hospodyně našla slavnou krásku v jejím pokoji mrtvou.

Marilyn Monroe podle zprávy vyšetřovatele užila více než 40 pilulek Nembutalu, ale v žaludku nebyly nalezeny žádné tablety. Soudní expert později vysvětlil, že to bylo důsledkem skutečnosti, že herečka hojně užívala drogy. Tablety v žaludku se tedy rozpustily rychleji, než tomu bývá u lidí, kteří nejsou drogově závislí. Tato skutečnost je však dodnes zdrojem konspiračních teorií, které tvrdí, že herečka nezemřela předávkováním, ale byla zabita agenty CIA, FBI nebo dokonce svou hospodyní.

Konspirační teoretici naznačují, že Monroe měla vztah s Robertem Kennedym, mladším bratrem amerického prezidenta Johna F. Kennedyho. Mimochodem i se samotným prezidentem se údajně stýkala ve více než přátelském duchu. Měla být tedy zabita vládními agenturami, protože vyhrožovala, že odhalí vládní tajemství, které jí prozradil právě Kennedy. Podle novináře Anthonyho Skaduta měla herečka „červený deník“, který obsahoval tajné informace vlády.

Soudní doktor po její smrti údajně nemohl provést kompletní pitvu, podle jeho slov totiž obdržel tělo herečky s poničeným žaludkem a střevy. To podle něj ovlivnilo toxikologickou analýzu, která ho vedla k přesvědčení, že Monroe mohla být zavražděna. Do toxikologické laboratoře byly na analýzu odeslány také jiné orgány, nebyly však provedeny žádné testy. Jediné části těla, které podstoupily pečlivou analýzu, byly vzorky její krve a jater.

Druhou konspirační teorií je, že ji pro peníze zavraždila její hospodyně, protože po nalezení hereččina těla často měnila svou výpověď a chovala se velmi podivně.

Konspirační teorie však nebyly nikdy potvrzeny a proto nelze konstatovat jinak, než že její smrt byla nešťastná náhoda, kdy herečka smíchala špatné léky na deprese s léky na spaní. Bylo jí pětatřicet let.

Zdroj: imdb.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR