Pobřežní hlídka je kultovní americký akční televizní seriál z prostředí malebných pláží v Kalifornii, který se vysílal v letech 1989–2001. V devadesátých letech slavil obrovský úspěch také u českých diváků, kteří kromě prosluněných pobřeží obdivovali také opálená těla plavčíků. Jako Summer Quinnová se v seriálu objevila bývalá herečka Nicole Eggert, která právě slaví 49. narozeniny.

Nicole Elizabeth Eggert se narodila 13. ledna 1972 v Kalifornii. Její honba za slávou začala již v útlém věku, kdy ji její matka přihlásila do soutěží krásy. V pěti letech se stala dětskou Miss Universe a poté bylo jejím rodičům nabídnuto, aby si jejich dcera zahrála v reklamě na šampon.

Není tedy překvapením, že s herectvím začínala již v 80. letech jako dětská herečka. Její prvním filmem bylo drama Bohaté a slavné z roku 1981. V roce 1985 se objevila v klasickém rodinném seriálu Who’s the Boss? a poté v Charles in Charge. Od roku 1992 do roku 1994 působila v Pobřežní hlídce, kde ztvárnila drobnou blondýnku Summer Quinnovou. Tato role jí přinesla světovou publicitu, což se později ukázalo jako první krok k ukončení její herecké kariéry.

Embed from Getty Images

V roce 1994 předčasně ukončila svou smlouvu na Pobřežní hlídku, čehož podle svých slov dnes lituje. „Byla jsem velmi mladá a do té doby jsem měla úplně jinou hereckou kariéru. Instinkt mi tehdy říkal, ať od té slávy uteču a vrátím se k tomu, co jsem dělala předtím,“ řekla v rozhovoru k dokumentu Baywatch: The American Dream.

Její herecká kariéra šla na konci devadesátých let stranou, když se začala věnovat rodině. Od roku 2000 si střihla pouze několik vedlejších rolí v béčkových filmech a seriálech. V roce 2014 se dala na podnikání a od té doby se již herectví nevěnuje.

V letech 2000 až 2002 byl jejím manželem herec Justin Herwick, s kterým má dceru Dilyn. V roce 2011 se jí narodila její druhá dcera Keegan. V roce 2013 si sama ze sebe udělala legraci v krátkém videu pro YouTube kanál Funny Or Die, tehdy ještě neměla tolik kilogramů navíc, jako dnes.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz