Šílená hororová hra Five Nights at Freddy’s zaznamenala obrovský úspěch, a tak není divu, že o ní někdo chce natočit film. Zpráva byla ohlášena letos v dubnu, kdy studio Warner Bros. koupilo práva na filmové zpracování příběhu. Podle studia jde totiž o perfektní látku na film. Od doby, kdy zpráva byla vypuštěna na veřejnost, vyšlo několik dalších informací ohledně filmu, které najdete shrnuty v tomto článku.

Krátce o hře
Mike Schmidt začne pracovat jako nový noční hlídač ve Freddy Fazbear’s Pizzerii. Jeho jedinou prací je sedět na svém pozadí a kontrolovat kamery, ale jak sám později zjišťuje, obnáší to mnohem více. Místní animatronici, kteří se v noci probouzí k životu, vidí Schmidta jako obnaženého endoskeletona a mají v úmyslu ho nacpat do jednoho z kostýmů, což mu způsobí ne zrovna příjemnou smrt. Noční hlídač tak dostane svých pět (vlastně sedm) nocí s Freddym a jeho bandou, kdy mu půjde o holý život. Kvůli obrovskému úspěchu se hra také dočkala tří pokračovaní a dokonce Halloweenského speciálu, které jsou svým skvělým příběhem velice zamotané.

Co všechno zatím víme o filmu?
Podle studia se můžeme těšit na šílenou a strašidelnou adaptaci, která má být věrná herní předloze. Producenty filmu jsou Seth Grahame-Smith a David Katzenberg z KatzSmith Productions a Roy Lee z Vertigo Entertainment. Výkonní producenti budou Adam Stone spolu s Jay Irelandem a na přípravy filmu budou dohlížet Jon Berg a Nik Mavinkurve.

Před časem bylo také oznámeno, že režie se chopí Gil Kenan, který měl například na starost filmy PoltergeistMěsto Ember nebo povedený hororový animák V tom domě straší!. Kenan je velkým fanouškem herní série a hodlá být v příběhu co nejpřesnější. Velké plus, které fandy potěšilo, je, že sám tvůrce hry Scott Cawthon bude na filmu spolupracovat, tudíž by se příběh filmu měl hodně shodovat s příběhem hry (obzvláště, když hra nám ještě ani neřekla celý příběh). Cawthon také tvrdí, že „Samotný příběh skutečně směřuje k filmovému zpracování a poodhaluje obrovskou neprobádanou část hororu, na niž se spousta lidí může spolehnout.“

tumblr_ntfr7hp0il1up4k16o1_1280

Zatím není znám datum, kdy půjde film do kin (nejspíše až v roce 2017) a ani, kdy se bude příběh odehrávat, ale Kenan na svém Twitteru začal postovat obrázky robotů. Ano, přesně tak, ve filmu neuvidíme člověka oblečeného v kostýmu medvěda, Kenan pro natáčení použije skutečné roboty. Podle obrázků lze usoudit, že se ve filmu objeví medvěd Fredbear, úplně první robot v pizzerii a jestli se ukáže Fredbear, tak to nejspíš znamená, že se možná potkáme i s jeho kolegou Springtrapem (jeho původní jméno bylo Spring-Bonnie, ovšem fandové ho lépe znají pod tímto jménem). Kromě těchto dvou se hovořilo také postavě Mangle nebo Puppetovi, který je pro příběh Five Nights at Freddy’s velice důležitou postavou. Také je možné, že ve filmu uvidíme incident, který byl pro příběh pizzerie zlomový. Ano, hádáte správně, je řeč o Bite of ’87, kdy jeden z robotů ukousl čelní mozkový lalok jednomu z návštěvníkům pizzerie. Jelikož se hráči her stále nemůžou dohodnou, kdo nese vinu za tento incident (horkými favority jsou Fredbear, Mangle a někteří stále sázejí na Foxyho), nebylo by špatné se to konečně dozvědět. To jsou však zatím pouze spekulace. Budeme si muset počkat, dokud Warneři nebo Kenan nevypustí nějaké bližší info.

animatronic_endoskeleton__fnaf_movie_teaser__by_fnafplayer2015-d97q5rkKenan byl na svém Twitteru také tázán, zda bude Scott Cawthon obsazen do role Phone Guye, bývalého nočního hlídače, který pomáhá současným strážníkům přežít v pizzerii. Cawthon postavu nadaboval i ve hře a fanoušci by jeho účast ve filmu ocenili. Podle Kenanovi odpovědi můžeme usoudit, že se Scott ve filmu skutečně objeví, ať už jako Phone Guy nebo ne.

Fanoušci her zatím stále truchlí, že jejich oblíbená herní série skončila, ovšem momentálně se mohou těšit na novou hru od Scotta Cawthona, FNAF World, kde hráč bude moci ovládat všechny roboty, kteří se v sérii objevili. Ale Pozor! Nejedná se o hororovku, nýbrž roztomilé RPG.
To však není vše! Cawthon nedávno šokoval zprávou, že chystá dokonce knihu ze světa Five Nights at Freddy’s, román, který ponese název Five Nights at Freddy’s: The Silver Eyes. Datum vydání bylo stanoveno na 22.12. 2015, ale snad každý fanoušek série ví, jak je na tom Scott z daty vydání a kniha vyšla dříve než měla.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz