Kniha celým jménem Nikdyuš: Zkoušky, jež podstoupila Morrigan Crownová vyšla tento rok v nakladatelství Albatros poté, co v zahraničí sklidila nevídaný úspěch. Jedná se o jednu z knih zařazených do projektu Knihozem, který zahrnuje dvanáct nejkrásnějších knih pro děti, které v nakladatelství vyšly. A to právem. Nejen její obálka, ale i příběh je nádherný a díky své magičnosti je Nikdyuš často přirovnáváno k Harrymu Potterovi.

Originální název: Nevermoor: The Trials of Morrigan Crow
Nakladatelství: Albatros
Počet stran: 480
Rok vydání v češtině: 2018
Rok vydání v angličtině: 2017

Seznamte se s Morrigan Crownovou, prokletou dívkou. Proč prokletou? Protože se narodila v ten nejnešťastnější den v roce. Potřebujete na někoho svést spálený oběd či zlomenou ruku? Morrigan Crownová vám poslouží jako obětní beránek. Morrigan žije se svým otcem, nevlastní matkou a babičkou, kteří se k ní chovají jako by téměř neexistovala. A to není daleko od pravdy, v den svých jedenáctých narozenin má totiž Morrigan zemřít. A její narozeniny se kvapem blíží…

Co by to ale bylo za dětskou knihu, kdyby hlavní hrdinka zemřela hned v prvních kapitolách? Morriganinou záchranou se stává zrzavý Jupiter North, který Morrigan dává nabídku stát se členkou Divinské společnosti a odveze ji na svém mechanickém pavoukovi do Nikdyuše – tajné a svobodné země.

Ovšem aby se Morrigan dostala do Divinské společnosti, musí složit několik zkoušek. Ty jsou nejen těžké, ale občas dokonce až nebezpečné, třeba taková zkouška strachem. Nejvíce se Morrigan obává té poslední, ve které by měla odhalit svůj grif, nebo-li dar. Ona ale žádný nemá, nebo ano?

Do té doby je ale Morrigan ubytovaná v Jupiterově prapodivném hotelu Deucalion, kde jsou jejími sousedy například obrovská mluvící kočka či upíří trpaslík a kde se pokoje a lustry rozhodují, jak budou vypadat.

Nikdyuš je plná kouzel a zábavy a ačkoli je hodně přirovnávána k našemu milovanému Harrymu Potterovi, nemusíte se bát, že by to byla takzvaná „vykrádačka“. Je to originální
a krásný příběh, který potěší nejen děti. A i kdyby vás zrovna tahle kniha neoslovila, určitě mrkněte na projekt Knihozem, kde na vaše ratolesti (nebo na vaši dětskou duši) čeká spousta nádherných skvostů.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz