Pohádková fantasy Nekonečný příběh, kterou režíroval Wolfgang Petersen na motivy knihy ze 70. let, vypráví příběh malého chlapce Bastiena, kterému se v antikvariátu dostane do rukou kouzelná knížka. Při jejím čtení se stane součástí Nekonečného příběhu, kde se v kůži Átreje setká s dětskou císařovnou a zažívá neuvěřitelná dobrodružství. Jak se změnil Noah Hathaway, který si ve filmu zahrál hrdinu Átreje a jenž právě slaví své 49. narozeniny?

Noah Hathaway se narodil 13. listopadu 1971 a nejvíce se proslavil právě rolí Átreje v Nekonečném příběhu (1984). Ještě předtím si však zahrál v původním televizním seriálu Battlestar Galactica z roku 1978. Od malička se sice objevoval před kamerou, ale jeho primárním koníčkem byl sport. Byl závodním plavcem a provozoval a vyučoval street dance.

V dospělosti se začal věnovat bojovým sportům. Je držitelem černého pásu v bojových stylech Tang Soo Do a Shotokan. Také se živil jako tatér, dokonce potvrdil, že po něm klienti pravidelně požadovali tetování amuletu AURYN, který nosila jeho postava ve filmu Nekonečný příběh.

Po své životní roli v Nekonečném příběhu se objevil ještě v několika menších rolích ve filmech Skřítek (1986), Casebusters  (1986), To Die, to Sleep (1994), Sushi girl (2012) a naposledy v roce 2016 ve snímku The Chair.

Dnes se živí jako prodavač motocyklů a herectví definitivně pověsil na hřebík. Je rozvedený a má dvě děti.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR