Minulý týden jsme zjistili, že Jughead Jones (nečekaně) žije a vše bylo součástí jeho plánu. Nejnovější epizoda je o odhalení Stonewallských a jejich vůdce, učitele a zakladatele tajné skupiny Quill And Skull, DuPonta. Článek obsahuje SPOILERY!

Záhada zamčeného pokoje. O tom je právě včerejší epizoda s výstižným názvem „Zamčený pokoj.“ Jak už víme, Jughead je živý a zdravý a skrývá se v podzemním bunkru, kde poslední dva týdny sbíral důkazy k usvědčení studentů Stonewallu. Teď je čas jít se vším na povrch. Proto Jughead a Betty navštíví Stonewallské v jejich třídě, kde se zamknou na celých 30 minut.

FOTO: reprofoto YouTube

Během těchto třiceti minut Jughead vysvětluje všechny záhady Stonewallu, včetně zmizení kamaráda Moose, nebo „sebevraždy“ pana Chippinga. Za vším byl totiž učitel DuPont, který nutil spisovatele Knih Bratrů Baxterových páchat vraždy, podle kterých pak psali své příběhy. V minulosti také DuPont zabil své spolužáky, kteří o zmíněných vraždách věděli. Nicméně tentokrát to bylo obráceně, DuPont jmenoval Jugheada spisovatelem jen proto, aby ho pak jeho spolužáci mohli zabít a poté sepsat nový příběh. Perfektní vražda. Až na to, že Donna a Bret nedokázali zabít Jugheada, čímž mu umožnili na vše přijít. Posledním hřebíkem do rakve pana DuPonta byl Jugheadův děda, Forsythe I., který je posledním žijícím spolužákem, kterého DuPont nedokázal zabít. Na konci učitel vše přizná a proskočí stejným oknem ven, jako předtím Chipping. Také ho potkal stejný osud.

Šokovalo vás Jugheadovo odhalení, nebo jste to čekali? A co se bude dít ve zbytku série? Další epizoda Riverdale vychází až 8. dubna, zde je upoutávka:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz