Fanoušci fascinujícího historického seriálu The Crown (Koruna), vysílaného na streamovací službě Netflix, se konečně dočkali čtvrté řady. A rozhodně nejsou zklamaní z toho, že by šlo o pouhou nastavovanou kaši, jak tomu většinou bývá. Tvůrci seriálu si totiž nemusí vymýšlet žádné nové dramatické zápletky, historie slavné britské královské rodiny jim je servíruje sama. Ostatně, hned první epizoda vypráví napínavý a pro mnohé diváky překvapivý příběh o seznámení prince Charlese s Dianou.

Mimochodem, výkon Emmy Corrin, která Dianu v této sezóně hraje, je skutečně dechberoucí. Herečka je krásné princezně nejen neuvěřitelně podobná, ale pečlivě se naučila i její pohyby a gesta, včetně typického plachého pohledu. Jakkoliv je Koruna vskutku fenomenálním dílem, ne pro všechny role se podařilo najít tak ideální představitele jako právě v případě Diany.

Princ Charles (JOSH O’CONNOR) a Princezna Diana (EMMA CORRIN), FOTO: Netflix

Kromě Emmy Corrin to platí ještě o Mattu Smithovi, jenž v prvních dvou řadách hraje prince Philipa. A také Josh O’Connor je coby následník trůnu princ Charles dojemně věrohodný. Velmi citlivě vykresluje složitou povahu muže, jenž se stal, podobně jako jeho tři sourozenci, obětí přísných pravidel, celá staletí nesmlouvavě vládnoucích na královském dvoře, a v neposlední řadě v anglikánské církvi. Již předchozí sezóny Koruny prozradily, jak bolestně se musel vyrovnávat s tím, že mu středověké zákony neumožnily žít s osudovou ženou svého života Camillou Parker Bowlesovou.

Léčka na nevěstu

A je paradoxem, že k svatbě s Dianou ho nasměrovala i samotná Camilla, která, jak je ovšem známo, se ho navzdory vlastnímu manželství i sňatku Charlese s Dianou nikdy nevzdala. Méně známé ovšem je tajemství, jež prozrazuje právě seriál Koruna. Charles byl do manželství s Dianou doslova vmanévrován. Když ji na radu Camilly pozval na královské venkovské sídlo ve Skotsku, na první pohled nesmělá dívka okouzlila celou rodinu. Ochotně se totiž podrobila rodinnému testu, v němž výborně obstála. Ostřílený princ Philip ji vylákal na lov a křehká blondýnka ho svým chováním zaskočila. Nejenže dokázala v nevlídném počasí celé hodiny číhat na jelena, ale navíc mu ho svými radami pomohla ulovit.

Královský očistec

Zato pro Charlese byl tento test zdrcující. Rodina, včetně jeho blízké sestry Anny, mu dala najevo, že je nejvyšší čas ukončit „seriál s Camillou“ a princ, ač nerad, musel připustit, že je Diana „nepopiratelně skvělá“. Mimochodem, podobný test absolvovala na hradě Balmoralu i tehdejší britská premiérka Margaret Tchatcherová (hraje ji Gillian Andersonová). Ta ovšem oblečená do jednoho ze svých elegantních modrých outfitů a černých lodiček rychle z honu na jelena utekla pod záminkou, že se musí převléci. Později se nechala slyšet, že návštěva Balmoralu pro ni byla skutečným očistcem a že život v královské rodině pro ni představoval úplně jiný svět. To, že měla Železná lady s královnou Alžbětou II. napjaté vztahy, prozrazuje Koruna podobně jako mnoho jiných, léta střežených tajemství.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz