Filmů o mumii vyšlo již několik. A na rok 2017 je naplánován další, který ovšem s předchozími nemá, kromě podobného námětu, vůbec nic společného. Vlastně jde o začátek nového propojeného filmového světa. A nyní jsme se konečně dočkali i traileru!

Mumie bude prvním filmem z propojeného filmového světa Universal Monsters. Tvůrci se do jisté míry inspirovali komiksovým světem Marvel Cinematic Universe, kde zasazení jednotlivých snímků do společného vesmíru přineslo ovoce. Kromě Mumie potom chystají i napříkald Frankensteina, Draculu, Van Helsinga, Neviditelného muže nebo Vlkodlaka. Zkrátka klasické monstra, která všichni znají.

V čem bude Mumie speciální? V první řadě tím, že samotnou mumií nebude muž, ale žena. Královna Ahmanet (Sofia Boutella) se po mnoha letech probouzí a touží po ovládnutí světa. Velkou roli ve filmu hraje i chlápek Morton (Tom Cruise), který by měl být ústřední postavou filmu. V pozadí by měl tahat za nitky i Dr. Henry Jekyll (Russell Crowe), který by v tomto světě měl fungovat podobně jako Nick Fury v MCU, a který by měl v budoucnu získat i samostatný film.

No ale zde je již onen slíbený trailer:

Nakonec je zde ještě oficiální synopse k filmu:

Tom Cruise je hlavní hvězdou Mumie – neobyčejné a zbrusu nové filmové verze legendy, která fascinuje kultury po celém světě už od počátků civilizace. Ačkoliv byla bezpečně pohřbena v kryptě hluboko pod nesmiřitelnou pouští, je starověká královna (Sofia Boutella) probuzena v současnosti. Královna byla nespravedlivě připravena o svůj osud, po tisíciletí se v ní hromadila zloba a přináší s sebou hrůzy, které překračují lidské chápání. Od rozsáhlých pouští Středního východu, až po bludiště ukrytá pod moderním Londýnem, přináší Mumie překvapivou intenzitu, napětí, údiv a originální podání, které nás uvádí do nového světa bohů a monster.

Těšíte se na tento film? Nebo máte rádi původní Mumii a tak vás tentokrát tvůrci do kina nenalákají? Premiéru v ČR bude film mít 8. června 2017.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz