Už ani nedokážu spočítat, kolik existuje různých verzí Supermana a Batmana. Který film je nejlepší, který herec je nejlepší, a tak dále… z toho už se opravdu motá hlava. DC se naštěstí v posledních letech opravdu snaží přivést na filmová plátna i další unikátní superhrdiny a dává jim vlastní příběh. Za měsíc má premiéru SHAZAM!

Včera byl uveřejněn druhý oficiální trailer filmu, tak se na něj pojďme podívat.

Na co se můžeme těšit

V první řadě na hrdinu samotného. Shazam (Zachary Levi) je jednou z nejzajímavějších postav DC Universe. Dobře, někdo by zde mohl oponovat, že DC má nezměrné množství zajímavých charakterů (je vůbec možné, aby superhrdina nebyl zajímavý?). Mohu ale napsat, že Shazam je jednou z nejsilnějších bytostí ve světě DC. Má v sobě moudrost Šalamouna, sílu Herkula, odolnost Altase, moc Dia, odvahu Achilla a rychlost Merkura (Solomon + Hercules + Atlas + Zeus + Achilles + Mercury = S.H.A.Z.A.M).

To zní docela velkolepě, vtip je ale v tom, že tato bezmezná síla je v rukou 15letého chlapce Billyho Batsona (Asher Angel). Proč to musí být chlapec? Kvůli mravní čistotě? Kvůli dobrosrdečné naivitě a nezkaženosti? V dospělosti by si Billy tuto moc již nezasloužil? Nevím. V roce 1940, kdy se Shazam poprvé zjevil ve světě komiksu, to ale byla unikátní myšlenka, udělat z nedospělého mladíka hlavního superhrdinu. Mladí chlapci byli do té doby stavěni do role hrdinných poskoků a pomocníčků (například Robin od Batmana).

Billymu stačí pouze vyslovit jméno Shazam a rázem se stane namakaným polobohem. I po proměně ale jeho mentalita zůstává na úrovni teenagera. A zde se nabízí režiséru Davidu F. Sandbergovi prostor nejen pro akci, ale i pro vtip a návrat do dětství. Vždyť kdo si už jako dítě nepřál mít superschopnosti (já si to teda přeji pořád)? Film se soustředí na úplný začátek Billyho cesty, kdy spolu s kamarádem Freddym, teprve objevuje dosah svých schopností. Trénink na hrdinu bude uspíšen příchodem mocného nepřítele, kterým je Dr. Sivana (Mark Strong).

Čeho se bát?

Snad ničeho, já už teď odškrtávám v kalendáři dny, které mě dělí od premiéry v kinech. Věřím, že Sandberg dokáže udržet lehkost a přirozenost vtipných pasáží filmu a nesklouzne k laciné a infantilní „zábavě“. Také doufám, že všechny vtipné scény nebyly již použity do upoutávek, jak se to někdy u DC filmů stává. Sandberg sice oznámil, že oproti klasickému temnému DC stylu bude Shazam, právě díky (ne)vyspělosti hlavního hrdiny, spíše komedie než drama, zároveň ale chce dát svému filmu úroveň a svým mladým hrdinům váhu.

Jestli se chcete naladit na Shazam vlnu, koukněte na Instagram režiséra Sandberga (@ponysmasher). Už před uveřejněním prvního traileru bavil fanoušky tím, že tvořil „upoutávky“ z různých kombinací DC filmů, starého seriálu Shazam (1974) a komiksu. Pak tady máme ještě foto-příběhy se superhrdinskými hračkami, které také stojí za zhlédnutí.

Zde máte ukázku mých oblíbených:

View this post on Instagram

⚡️

A post shared by David F. Sandberg (@ponysmasher) on

Zdroj: Instagram: David F. Sandberg (@ponysmasher)

-reklama-