O připravovaném spin-offu populárního postapokalyptického The Walking Dead jsme již nějakou dobu neslyšeli nic nového. Stanice amc ale nezahálí a přípravy dalšího nášupu ze světa zdevastovaného zombie epidemií jsou v plném proudu.

Vynikající ratingy a sledovanost vystřelily seriál The Walking Dead mezi historicky nejúspěšnější pořady televizní stanice amc a není proto divu, že se již letos dočkáme dalšího seriálu s touto tématikou. Bude se odehrávat v Los Angeles těsně po vypuknutí epidemie. Budeme tak moci přihlížet tomu, jak se civilizovaný svět změnil v peklo plné běsnících nemrtvých.

Prozatím v kuloárech kolují dva možné názvy, „Fear the Walking Dead“ a „Cobalt“. Ať už to nakonec bude jeden či druhý není podstatné, důležité je, aby seriál alespoň navázal na atmosféru svého předchůdce. A tady mohou producenti narazit kosu na kámen. Je totiž velmi pravděpodobné, že se minimálně jedna postava z tohoto spin-offu objeví již v 6. Sérii The Walking Dead letos na podzim. Z toho vyplývá, že nový seriál bude spíše prequelem, než-li spin-offem a bude ukazovat osud postavy, kterou nám tvůrci odhalí již v The Walking Dead. Takže ono pověstné napětí, která postava v nové epizodě zemře, bude v podobě jakéhosi flashbacku ztrácet svou jiskru.

Něco málo už je známo také o obsazení. Ústředními postavami budou dvě menší rodiny a jedna žena, která se k nim po vypuknutí epidemie přidá. Hlavního mužského leadera, podobného Rickovi z originální série, bude hrát Cliff Curtis (Training Day, Three Kings). Hlavní ženskou hrdinku si zahraje Kim Dickens (Zmizelá, Lost, Sons of Anarchy) a její dvě děti ztvární Frank Dillane (Harry Potter a princ dvojí krve) a Alycia Debnam Carey (The 100, V oku tornáda).

Seriál Cobalt (popř. Fear The Walking Dead) by měl mít premiéru letos na podzim, uvidíme ale, jak se tvůrcům podaří propojit dějovou linku s The Walking Dead a zda se ho nedočkáme spíše až na jaře 2016. Jakmile se na světě objeví nové informace, budeme Vás určitě informovat. Zatím nám do komentářů napište své postřehy, má seriál šanci na úspěch?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz