Pro Američany je to skoro národní svátek. Celé rodiny se scházejí u televizí, před velkými obrazovkami na veřejném prostranství a ti šťastnější se dokonce podívají přímo na stadion, kam nejlevnější vstupenka stojí kolem 3000 amerických dolarů. Spoustu fanoušků se ale mimo nervy drásající zápas těší také na reklamní spoty, které američtí fanoušci sledují během krátkých přestávek. 

Stejně jako loni, i tento rok se v Super Bowlu představila dynastie New England Patriots v čele s hvězdným Tomem Bradym. Na druhé straně jim po 18 letech neúspěšně čelili Los Angeles Rams. Další paralel hledejme právě mezi nejdražšími reklamními spoty, které vidí velká část obyvatel Spojených států. I letos jsme se dočkali krátké upoutávky na jeden z nejvíce očekávaných filmů tohoto roku – Avengers: Endgame. Na obrazovkách se objevili také Captain Marvel, Toy Story 4 nebo Příběh služebnice.

Avengers: Endgame

Nové 30sekundové video na čtvrtou týmovku Avengers, ve které pozůstalí superhrdinové povstanou a snad porazí fialového obra Thanose, jenž zabil jejich kolegy. Všichni fanoušci Marvelu si tuto událost nenechají ujít. Víc k tomu asi není potřeba dodávat.

Us

Psychologický horor s duem z marvelovského Black Panthera – wakanďany Lupitou Nyong’o a Winstonem Dukem. Předchozí snímek režiséra Jordana Peeleho Uteč (Get out) získal Oscara za nejlepší původní scénář, a tak jsou do něj vkládány velké naděje i co se týče tohoto filmu.

The Twilight Zone

Tvůrci pojali televizní spot na znovu obnovený seriál The Twilight Zone, který se na obrazovkách objevil poprvé v roce 1958, vcelku netradičně, ale velmi originálně. V samotné upoutávce se neobjevil žádný z herců, ale pouze režisér Jordan Peele. Hororový seriál má premiéru již v dubnu.

Captain Marvel

Další spot na další velmi očekávanou marvelovku. Tato do kin dorazí již za měsíc, a tak Marvel neváhal a ukázal nám další záběry z devadesátek a létání jak v armádních letadlech, tak ve vesmíru. V akcí nadupaném snímku se objeví i mladý Nick Fury, ještě s oběma očima.

Hanna

Televizní seriál podle předlohy filmu z roku 2011, který nese stejný název. Děj se zabývá mladou bojovnicí, kdy v první polovině traileru vidíme její trénink a v té druhé každodenní činnosti jejího života. Ve Spojených státech měl spot na seriál, který bude mít premiéru na poskytovateli Amazon Prime v březnu, velký úspěch.

Toy Story 4: Příběh hraček

Již čtvrtý animák s oblíbenými postavičkami jako Buzz Rakeťák, dinosaurus Rex nebo kovboj Woody, je zpět. Krátká upoutávka ze Super Bowlu nám ukazuje Woodyho, Pastýřku a Buzze Rakeťáka, který visí jako cena pro vítěze u jednoho ze stánků na pouti. Na to, jak se z toho Buzz dostane, si budeme muset počkat do června tohoto roku.

Alita: Bojový anděl

Film Alita: Bojový anděl z dílny Roberta Rodrigueze a legendárního Jamese Camerona se v kinech přestaví již 14. února. V hlavní roli se objeví kyborg Alita, která si na nic z minulosti nevzpomíná, ale když ji začnou pronásledovat nájemní zabijáci vzpomene si, že je stvořena pro boj.

Příběh služebnice

Dramatický seriál Příběh služebnice, v originále The Handmaid’s Tale, se dočká i třetí série. Na nědělním zápase amerického fotbalu byl představen nový trailer s pochmurnou tématikou. Poskytovatel Hulu si za seriál vysloužil z větší části chválu, čeští diváci si mohou užít seriál i na České televizi.

Kouzelný park

Připravovaný animák, kterému produkční studio také zaplatilo drahý reklamní spot na slavném zápase, jde do českých a slovenských kin již 14. března. Film nás zavede do  ukrytého Kouzelného parku, ve kterém se nachází nespočet kouzelných atrakcí. Hlavní hrdinové nás všemi atrakcemi provedou.

Scary Stories to Tell in the Dark

Hororový film podle literární série stejného názvu, který režíroval oscarový režisér Guillermo Del Toro, vás nenechá klidně spát. Snímek nás zavede do malého města, kde se skupinka dětí bude muset postavit svému strachu, aby zachránili svůj domov.

Fast & Furious presents: Hobbs & Shaw

Filmová série Rychle a zběsile se dočkala spinoffu, ve kterém si záporáka zahraje populární Idris Elba, jenž je známý jako Heimdal z několika marvelovek. Proti němu se překvapivě přestaví Luke Hobbs a Deckard Shaw, kteří se jako vždy budou, i přes své (ne)přátelství, snažit zachránit svět.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz