Premiéra osmé a zároveň poslední řady seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) už klepe na dveře. Těšit se na ni můžeme za necelý měsíc, tedy přesněji 14. 4. 2019. Co vše zatím o nové řadě víme? To se dočtete v několika málo řádcích níže. 

Televizní stanice HBO potvrdila, že první dvě epizody osmé a zároveň poslední série Game of Thrones (Hra o trůny) budou, co se stopáže týče, kratší než zbývající čtyři epizody. Původně kolovaly fámy o tom, že každá epizoda osmé řady bude 90 minut dlouhá, ale nyní je již potvrzené, že pouze poslední čtyři epizody budou o několik desítek minut delší.

Začátkem tohoto měsíce vyšel první oficiální trailer na osmou a finální řadu Game of Thrones (Hra o trůny), který neprozradil mnoho, avšak nás krásně nalákal na finální bitvu s Bílými chodci a celkově na drama, které nás příští měsíc čeká.

Bývalý šéf televizní stanice HBO, Richard Plepler, řekl týdeníku Variety, že posledních šest epizod seriálu má velmi blízko „k šesti filmům.“ Sami tvůrci seriálu David Benioff a D. B. Weiss prohlásili, že finální série předčila jejich očekávání.

„Věděli, že je laťka pořádně vysoko. A přesto tu laťku dokázali překonat,“ řekl bývalý šéf televizní stanice HBO. „Dvakrát jsem viděl jejich práci bez CGI efektů a jsem ohromen. Každý, kdo se na to podívá, zažije jedinečný zážitek v podobě magického, opravdu magického díla.“

A teď se podíváme na několik novinek, které o osmé a poslední řadě zatím víme. V prvé řadě je důležité zmínit oficiální trailer, na který se můžete podívat výše. Za zmínku také stojí souhrn epizod, datum premiéry každé z nich, ale především jejich stopáž.

  1. epizoda (14. 4. 2019) – 54 minut
  2. epizoda (21. 4. 2019) – 58 minut
  3. epizoda (28. 4. 2019) – 1 hodina 22 minut
  4. epizoda (5. 5. 2019) – 1 hodina 18 minut
  5. epizoda (12. 5. 2019) – 1 hodina 20 minut
  6. epizoda (19. 5. 2019) – 1 hodina 20 minut

Poslední řada kultovního seriálu Game of Thrones (Hra o trůny) je téměř tady. Nemůžeme s jistotou říct, kdo nakonec usedne na Železný trůn v Západozemí. Jisté je pouze to, že to bude vskutku velkolepá podívaná, na kterou nejspíš jen tak nezapomeneme. Těšíte se na osmou a poslední řadu seriálu?

-reklama-