Evropa si toho za posledních let musela vytrpět hodně, čehož si jsou vědomy i hlavní hvězdy nového válečného dramatu režiséra Terrence Malicka „A Hidden Life“  německý herec August Diehl a Rakušanka Valerie Pachner. Podle nich může být snímek klíčem úspěchu k vyřešení politické situace. 

Válečné drama vypráví hrdinský příběh rakouského farmáře Franze Jägerstättera, který odmítne bojovat pro nacisty ve druhé světové válce. Tento čin se mu vymstí a nebude znamenat nic dobrého ani pro jeho rodinu a vesnici Radegund. Hlavní role se chopil Němec August Diehl, narozen v Berlíně, který se proslavil především díky roli nacistického majora Dietera Hellstroma v Tarantinově filmu „Hanebný parchanti“. Jeho role ve filmu od Malicka se naprosto lišila. Jako jediný se postaví nacistům a stojí si za tím.

Drama si svou premiéru odbylo na filmovém festivalu ve francouzském Cannes, kde se ale představili pouze hlavní hvězdy bez režiséra Terrence Malicka. Tak to vypadalo i na tiskové konferenci, kde byli připraveny pouze dvě židle – pro Augusta Diehla a Valerii Pachner. Ti se smíchem prozradili, že ani oni nevědí, kde se režisér snímku „Strom života“ nachází. Díky blížícím se volbám do Evropského parlamentu, bylo několik otázek směřováno právě k nadcházející akci. Oba herci mají právo volit, a potvrdili, že pokud volby kvůli náročnému programu stihnou, zúčastní se.

FOTO: Elizabeth Bay Productions

Uprchlická krize, teroristické útoky, obchodní válka se Spojenými státy, Brexit… Politická situace v Evropě není zrovna nejklidnější, a tak se ani samotní herci tomuto tématu nevyhnuli. August Diehl se nechal slyšet, že možná právě tento film může být klíčem k úspěchu. Podle herce by stačilo, kdyby se každý nechoval „jako ovce“ a postavil se za správnou věc. Filmový hrdina se postavil Hitlerovi a nenechal se nikým ovlivnit, protože věděl, že to co dělá, je správné. „Možná stačí říct ne a postavit se zlu. Zlo je hlasité, ale dobra je na světě o dost více. Podívejte se kolem sebe, jsme na festivalu, který oslavuje film,“ řekl Němec v plynulé angličtině.

FOTO: Karolína Hájková, TVGURU.cz

Reakce prvních diváků byly smíšené, ale více převyšovali ty kladné. Doufejme, že příznivě dopadnou i volby do Evropského parlamentu. Výsledky voleb se dozvíme již za nedlouho, kdy do českých kin dorazí snímek „A Hidden Life“ zatím není jasné.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz