Poslední dny přinesly fanouškům George R. R. Martina dobrou zprávu: letos se s jistotou dočkají minimálně jednoho nového příběhu ze světa Game of Thrones. Nejde však o očekávané Vichry Zimy (jejichž vydání by autor taktéž rád stihl do konce roku 2017), ale o úplně nový příběh ze světa Písně ledu a ohně.

Snad všichni fanoušci knižní ságy Píseň ledu a ohně (A Song of Ice and Fire) a na ní založeného seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) s napětím očekávají, zda se vyplní slova autora George R. R. Martina a Vichry Zimy skutečně vyjdou již letos. Mezitím se objevila zpráva, že se minimálně jednoho nového Martinova příběhu dočkáme, a to v rámci antologie nazvané Book of Swords (Kniha mečů), která má vyjít v říjnu. Na Book of Swords se bude podílet celá řada autorů (editorem je Martinův přítel, Gardner Dozois). Na webu Amazon.com se ke knize objevil krátký komentář:

„Patnáct příběhů oslavujících zlatou éru fantasy – éru meče a magie, včetně nového příběhu George R. R. Martina ze světa Game of Thrones!“

Jeden z těchto patnácti příspěvků vzešel z pera George R. R. Martina a podle upřesnění na již zmíněném webu půjde o příběh ze světa Hry o trůny. Více prozatím nevíme, ale můžeme se domnívat. První možnost, současně však ta nejméně pravděpodobná, je ta, že půjde o kapitolu z rozepsaných Vichrů zimy (šesté knihy Písně ledu a ohně). Fanoušci by jistě zaplesali. Sám Martin se však nechal slyšet, že celé Vichry Zimy (The Winds of Winter) možná vyjdou již letos, proč tedy vydávat jednu jejich kapitolu zvlášť v jiné publikaci?

O čem bude nový příběh z dílny George R. R. Martina? (obrázek: Aegon Targaryen a jeho sestry).

O něco pravděpodobnější variantou je, že příběh bude nezkrácenou verzí jedné z již publikovaných Martinových novel. Sám autor často svá díla v rámci editorských prací osekal o podstatnou část původní délky, jako je tomu například u Princezny a Královny (The Princess and the Queen), která byla (dle Watchers on the Wall) zredukována z původních 80,000 slov na 30,000 slov. Do třetice se pak může jednat o některou z dosud nezveřejněných prací, které se autor chystá vydat v podobě obsáhlé historické publikace nazvané Fire and Blood (Oheň a krev). Název odkazuje na slova rodu Targaryenů a právě vládu této dynastie v průběhu dějin bude připravované dílo dopodrobna mapovat. Zveřejnění jedné z jejích kapitol se zdá jako nejreálnější možnost.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Příslušnice řádu rytířů Jedi s vulkánskými kořeny.