V květnu letošního roku se můžeme těšit na pětidílný seriál z produkce HBO. Seriál Chernobyl, jak už je z názvu patrné, bude zachycovat události černobylské jaderné havárie, která se stala v dubnu roku 1986 na Ukrajině. Na jaké známé tváře se můžeme těšit? Kdy přesně má seriál premiéru a jak vypadá první ukázka? To vše naleznete níže. 

Pětidílný seriál Chernobyl nám ukáže, co předcházelo černobylské jaderné havárii, jak vypadala samotná havárie a jaký měla havárie dopad na civilizaci. To vše uvidíme v průběhu pěti epizod britsko-amerického seriálu. Jak už prozrazuje samotný trailer, měli bychom se dočkat takové verze příběhu černobylské jaderné havárie, jakou jsme doposud neviděli. Oficiální synopse seriálu říká, že pětidílné historické drama nám ukáže, jak a proč k havárii došlo a odhalí neuvěřitelné příběhy hrdinů, kteří bojovali a padli.

PRVNÍ OFICIÁLNÍ TRAILER

Premiéra pětidílného seriálu Chernobyl je stanovena na 6. 5. 2019. Seriál vyjde stejně v USA i v Anglii. Můžeme se těšit hned na několik známých tváří. V jedné z hlavních rolí se objeví talentovaný britský herec Jared Harris (Sherlock Holmes: Hra stínů, The Terror) jako profesor Valerij Legasov. Dále se můžeme těšit na jména jako Stellan Skarsgård, Emily Watson, Joshua Leese nebo James Cosmo.

Nutno podotknou, že seriál není pro slabší povahy. Už jen ze samotného trailer lze poznat, že bude věrně mapovat události tragické havárie a co nejvíce realisticky zobrazí mrazivou skutečnost vyvolanou havárií.

Oslovila vás první ukázka na Chernobyl? Plánujete zhlédnout toto pětidílné historické drama nebo raději dáváte přednost dokumentárnímu zpracování černobylské havárie? Dejte nám vědět do dolů komentářů!

-reklama-