Nový seriál s prvky dramatu i thrilleru měl premiéru v úterý (u nás ve středu) na stanici CW. Téma apokalypsy asi nikdy nezestárne. Containment, který vznikl na motivy slavného belgického dramatu Cordon o tom ví své. Smrtící virová epidemie tentokrát začíná v Atlantě, ve městě je zavedena karanténa s mnoha zdravými lidmi uvnitř kontejnmentové zóny a mnoho z nich jsou odděleni od svých rodin a známých. Dělají tedy vše pro to, aby zůstali naživu, zachovali pořádek a aby našli lék proti viru, takže mají co dělat! 

Příběhu se ujala Julie Plec (The Vampire Diaries i The Originals) a David Nutter (The Flash a Arrow). Je to tedy napínavá podívaná, ale zároveň se projednávají morální otázky. Ve 13ti dílné sérii si zahrají herci David Gyasi, známý z filmů jako Atlas Mraků nebo Marťan, Chris Wood, který se objevil v TVD nebo Kristen Grutoskieová, která se naopak ukázala v TO.

Pojďme se tedy podívat na 10 důvodů, proč seriál stojí za zkouknutí!

1. Důraz je kladen na postavy

 containment-charactersSeriál vám hned vnukne pocit končícího světa, tak jako ostatní postapokalyptické snímky, které jsme už viděli. Absolutně se nezabývají zřízením nového světa se kterým by nás seznámili, děj se naopak odehrává v Atlantě ve státě Georgia, klasický scénář – v prvních pár minutách jste seznámeni se všemi hlavními postavami a pak už jen sledujete jejich osudy a tváře, když se z druhé strany plotu dívají na své milované.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz