Není tomu dlouho, co jsem psala článek o třech nejlepších seriálech podle tvorby Stephena Kinga. Nyní se sbírka seriálů podle krále hororu rozroste o dalšího člena. Zda se tento nový přírůstek však bude líbit skalním fanouškům krále hororu, zůstává otázkou.  Seriál Dračí oči, který se natáčí podle stejnojmenné knihy, není totiž úplně to, na co jsme od Stephena Kinga zvyklí.

V osmdesátých letech se King rozhodl odklonit se od svého obvyklého pólu působení, tedy od hororu, a zabrouzdal do vod od jeho dosavadní tvorby na hony vzdálené. Rozhodl se totiž napsat epickou fantasy novelu s názvem Dračí oči. A právě tato novela dala vzniknout novému seriálu na stanici Hulu.

Dá se odhadnout, že tato americká stanice tímto novým seriálem hledá náhradu nedávno ukončené Hry o trůny. Je nutné dodat, že Kingova kniha se Písni ledu a ohně do jisté míry přibližuje. Alespoň tedy pokud jde o krále, královny, pletichy, draky a krev, jak psali v americkém časopisu Deadline, který jako první přinesl informaci o novém seriálu. Nad tím, zda se Hře o trůny Dračí oči doopravdy alespoň přiblíží, můžeme zatím jen polemizovat a ještě nějaký pátek to tak i zůstane.

Pilotní díl píše americký scénárista a spisovatel Seth Grahame- Smith, který psal scénář například ke známému filmu s Johnnym Deppem Temné stíny. S prací Stephena Kinga se Smith již setkal, produkoval první film To, který vyšel v roce 2017 a stejně tak se podílí na produkci  Kapitoly druhé, která na nás v kinech čeká již v tomto roce.

V rozhovoru pro už zmiňovaný Deadline se Smith nechal slyšet: „Záměrem tohoto seriálu je, aby byl naprosto odlišný od všech adaptovaných kingovských kousků. Jsem šťastný, že se na něčem takovém mohu podílet. Tohle jediné Kingovo opravdové fantasy je pro mě obrovským zdrojem materiálu, který potřebuji k vytváření dobrého scénáře. Budu ctít odkaz knihy i autora.“

Dračí oči vznikají v produkci televize Hulu a Fox 21. Žádné konkrétnější informace zatím nebyly do světa vypuštěny. Na herecké obsazení, rok nebo dokonce přesné datum premiéry si ještě budeme muset počkat. Snad se naše čekání vyplatí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz