Seriál The Walking Dead: World Beyond se začíná rozjíždět. Každá další epizoda nám nabídne více ze světa, kterému mrtví vládnou bezmála již celou jednu dekádu. Na pozadí hlavního dění se však odehrává velmi důležitý příběh, kterému je věnováno vždy jen pár minut, avšak i přesto se daný příběh vyvíjí a mnohé naznačuje. Upozaděná dějová linka prozradila možná víc, než bychom si na první pohled mysleli.

Řeč je tu samozřejmě o Elizabeth Kublekové, která v seriálu zastupuje tzv. CRM (Civic Republic Military) neboli Občanskou republiku. O té víme stejně málo, jako hrdinové tohoto příběhu. Občanská republika je tajemnou organizací, která disponuje velkými prostředky pro komunikaci s mnoha komunitami.

Poloha ústředního sídla není známa, tedy alespoň doposud tomu tak bylo. Shrňme si proto vše, co zatím o Občanské republice díky seriálu The Walking Dead: World Beyond víme:

  • Polohu základny neznají ani spřátelené komunity.
  • Otec hlavních postav Iris a Hope, byl Občanskou republikou odveden za účelem práce na potencionálním léku/vakcíně.
  • Univerzitní kolonie, ze které pochází hlavní hrdinové seriálu World Beyond, byla po jejich odchodu Občanskou republikou napadena.

Že byl útok brutální a pravděpodobně si vyžádal mnoho obětí, to nám prozradila nejen krátká sekvence na konci prvního dílu, ale také postava seržanta Barcy, který vyjádřil pochybnosti o záměru útoku.

Rozhovor seržanta Barcy a Elizabeth Kublekové v závěru třetího dílu byl ostatně velmi důležitý. Elizabeth se totiž nachází ve velkém pokoji, kde můžeme vidět spoustu nejrůznějších detailů. Tím největším a pro nás v tuto chvíli nejdůležitějším, byla britská vlajka, která visela na zdi.

Vlajka byla opravdu zřetelná a kamera na ní setrvala pozoruhodně dlouho. Co by však taková vlajka mohla znamenat? Elizabeth v rozhovoru také zmíní, že se zodpovídá jakési radě. Tím dá jasně najevo, že v pozadí všeho stojí „vyšší moc“.

Vzhledem k tomu, že doposud neznáme přesnou polohu domovské základny Občanské republiky a že aktivně působí napříč celými Spojenými státy, je klidně možné, že by se ústřední základna nacházela právě v Británii.

O tom, jak se nákaza šířila na jiných kontinentech, seriál nemluví. Několik málo informací můžeme hledat v komiksové předloze, avšak jde pouze o limitovanou sérii a těžko říct, zdali má pro seriál nějaký význam. Je tedy klidně možné, že by Británie mohla být zemí, která se s nákazou vypořádala nejlépe z celého světa a mohla tak sloužit jako jakési středisko Občanské republiky, která působí ve Spojených státech.

Nesmíme zapomínat ani na fakt, že Občanská republika stojí za zmizením Ricka Grimese, kterého odvezla neznámo kam. Představitel Ricka, Andrew Lincoln, pochází z Velké Británie a jedním z důvodů, proč chtěl v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) skončit, bylo právě náročné přesouvání mezi dvěma vzdálenými zeměmi, což mělo za následek nedostatek času stráveného s vlastní rodinou.

Nyní víme, že s hercem se počítá do připravované trilogie celovečerních filmů, pro kterou by měl seriál World Beyond připravit pevnou půdu pod nohama. Skrytý odkaz, naznačující, že by Občanská republika mohla působit za hranicemi Spojených států, by tedy nebyl ničím neobvyklým.

Představiteli Ricka Grimese, Andrewu Lincolnovi, by natáčení v Británii usnadnilo řadu problémů. Dokonce by mohlo jít o jeden z rozhodujících faktorů, proč Andrew Lincoln s natočením filmů souhlasil.

Význam vlajky však může být i krapet menší. Občanská republika může mít hlavní sídlo v Británii, avšak svou práci vykonávat především napříč Spojenými státy. Z Británie by se vše pak mohlo jenom řídit.

Jisté je, že Občanská republika je řízena vyšší mocí. Lidmi, kteří tahají za nitky a kterým zjevně nedělá problém, zaútočit na své spojence z důvodu, že časem budou představovat hrozbu. Samotný útok na Univerzitní kolonii pak vyvolává také mnoho otázek.

Vyprovokován mohl být samozřejmě proslovem Iris, která dala svými slovy jasně najevo, že se Občanské republiky nebojí. Mohlo však jít také o připravovanou akci – vzpomeňme si na několik helikoptér, které v prvním díle převážely kontejnery. Nejednou jsme viděli, že se chodci dají poměrně snadno přepravovat.

The Walking Dead: World Beyond pomalu, ale jistě, slepuje jednotlivé střípky do sebe a odhaluje nám tak, co se ve skutečnosti děje. Do finále první série zbývá ještě sedm epizod. To je dost na to, abychom dostali nějaké odpovědi. Doufejme tedy, že nás tvůrci nebudou příliš dlouho napínat a my se co nejdřív dozvíme, co je Občanská republika skutečně zač.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz