Všichni příznivci kultovního seriálu Hvězdná brána by se měli mít na pozoru. Na obzoru se rýsuje nový projekt, který by mohl být čtvrtým plnohodnotným seriálem ze světa Hvězdné brány. Ta odešla na odpočinek s druhou řadou seriálu Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009-2011). Snaha vzkřísit tuto značku a zjistit, kolik lidí má o ni stále zájem, přišla v roce 2018 s webseriálem Hvězdná brána: Třetí říše (2018). Ten sklidil negativní kritiku ze všech stran a o značce se chvíli zase nemluvilo, tedy až doteď. Co nového víme a co vše nový projekt obnáší?

Jeden z výkonných producentů a scenáristů Hvězdné brány vypustil do světa několik zajímavých informací týkajících se nového projektu, na kterém pracuje tvůrce původních tří seriálů, Brad Wright.

Jak blízko jsou fanoušci Hvězdné brány k tomu, aby dostali čtvrtý seriál z tohoto universa? Podle scenáristy a producenta Josepha Mallozziho je projekt asi tak u pátého symbolu ze sedmi.

„Jaký progres jsme učinili a jak blízko ke konci jsme?“ napsal Mallozii na Reddit. „Kdosi se mě zeptal, kolik symbolů bylo u nového projektu zadáno. Odpověděl jsem, že pět.“

Joseph Mallozzi je aktivní na sociálních sítích, kde často sdílí informace, které se týkají projektů, na kterých zrovna pracuje. V červenci na svůj blog napsal:

„Pravda musí být vyřčena, nikdy jsme nebyli ke čtvrtému seriálu ze světa Hvězdné brány blíž než nyní. Dlouho čekající fanoušci tak budou možná konečně odměněni. Za předpokladu, že do sebe zapadne několik rozhodujících dílků skládačky.“

Na projektu, jehož cílem je vytvořit čtvrtý seriál zapadající do universa Hvězdné brány, pracuje dlouhou dobu tvůrce předešlých tří seriálů Brad Wright. Na blíže zatím nespecifikovaném projektu pracuje téměř dva roky. Naneštěstí pandemie nemoci COVID-19 určité věci zkomplikovala, avšak sám Wright na jaře uvedl, že se usilovně snaží nový projekt udržet v chodu i nadále.

Joseph Mallozzi pracoval jako scenárista a výkonný producent na všech třech dosavadních seriálech z tohoto universa (nejnovější webseriál Hvězdná brána: Třetí říše z roku 2018 se nepočítá mezi plnohodnotné seriály). Po dosavadním konci fenoménu Hvězdná brána začal pracovat na dalším sci-fi seriálu, tentokrát na projektu Dark Matter (2015). Spolu s ním na projektu pracoval také další člen scenáristického týmu Hvězdné brány, Paul Mullie.

Přesto, že Mallozzi neposkytl žádné oficiální prohlášení o tom, že čtvrtý seriál ze světa Hvězdné brány vznikne, zná moc dobře svého kolegu Brada Wrighta. V posledních několika týdnech toto téma Mallozzi na svých sociálních sítích aktivně komentoval. Když si dáme dvě a dvě dohromady a poskládáme si všechny útržky, co v posledních letech vyšly na povrch, začne se nám tu rýsovat zbrusu nový projekt.

Níže jsme pro vás shrnuli celkem tři podstatné věci, které sice nejsou jisté, avšak jsou velmi pravděpodobné a nový projekt nám krásně nastíní.

1) Půjde o plnohodnotný seriál

Joseph Mallozzi o novém projektu mluví jako o seriálu, což je skvělé, neboť to znamená, že nepůjde o žádnou jednohubku v podobě filmu či webseriálu.

Vzpomeňme si na dva roky starý webseriál Hvězdná brána: Třetí říše (v originále Stargate Origins), který vypustila do světa společnost MGM, aby zjistila, zda je o tuto značku stále zájem. Webseriál byl složen z deseti krátkých epizod a po první řadě byl ukončen.

Pojem seriál nemusí však nutně znamenat běh na dlouhou trať. Nový seriál nemusí být druhou Hvězdnou bránou o deseti řadách a přibližně 20 epizodách a nemusí tu s námi být celou jednu dekádu. Přesto by však nový projekt mohl mít alespoň tři řady, aby nám svůj příběh neodvyprávěl hned v prvním roce svého vysílání. Zatím není jisté, kde čtvrtý seriál zakotví, ale pokud by se dostal na streamovací službu Netflix, bylo by to pro fanoušky tohoto světa velmi zajímavé, neboť Netflix má ve zvyku vypustit najednou celou sérii.

2) Uvidíme staré známé tváře

Přesto, že se společnost MGM v roce 2014 rozhodla o restart celé série a její přenesení na bílá plátna, Brad Wright nehodlá zahodit roky budování celé mytologie. Naopak se chystá pokračovat tam, kde seriály Hvězdná brána, Hvězdná brána: Atlantida a Hvězdná brána: Hluboký vesmír skončily. Nehodlá se pouštět do žádných rebootů. Není se čemu divit, Brad Wright strávil s tímto universem téměř 14 let.

Mallozzi nedávno oznámil novinku, ve kterou doufal nejeden fanda. V novém projektu se dočkáme starých známých tváří. Vidět bychom tak měli naše oblíbené herce a herečky, z nichž někteří ztvárnili své role napříč celým fikčním světem Hvězdné brány, tedy v celkem 17 řadách.

„Pokud nový seriál [Brada Wrighta] ze světa Hvězdné brány vznikne, tak uvidíme pár známých tváří,“ prozradil Mallozzi.

Neměli bychom očekávat, že se do hlavních rolí vrátí představitelé ústředních hrdinů z předešlých seriálů, avšak přesto se můžeme těšit alespoň na jejich hostující role.

Koho byste v novém seriálu viděli nejradši? Myslíte, že se McKay a Zelenka pořád handrkují, kdo z nich je lepší? Stal se generál Mitchell (nebo generál Lorne) velitelem projektu SGC? Byl projekt SGC odhalen veřejnosti? Dal se Jack O’Neill nakonec dohromady se Samanthou Carterovou? Jak to dopadlo s posádkou antické lodě Destiny? Otázky, na které chtějí znát fanoušci odpovědi již řadu let.

3) Na příběh posádky Destiny se nezapomnělo

Naposledy, když jsme viděli plukovníka Younga, doktora Rushe a další, tak byli na palubě Destiny a chystali se k dlouhému odpočinku. Doufali, že přežijí dlouhý let Destiny napříč galaxiemi s vědomím, že loď nemá dostatek energie. Posádka ulehla do svých modulů a jediný Eli zůstal vzhůru. Tímto otevřeným koncem se s námi v roce 2011 rozloučil zatím poslední seriál Hvězdná brána: Hluboký vesmír.

„Pokud Brad [Wright] úspěšně pracuje na čtvrtém seriálu, určitě už ví, jak to dopadlo s Destiny,“ napsal Mallozzi na Reddit.

Poté, co byl seriál Hvězdná brána: Hluboký vesmír zrušen, rozhodl se Brad Wright pro velkolepý film, který by spojoval všechny tři seriály dohromady. V plánu bylo, že uvidíme herce z Hvězdné brány a Hvězdné brány: Atlantida, jak se vydávají na záchranou misi pro posádku lodě Destiny.

Fakt, že je to právě Brad Wright, kdo právě pracuje na novém seriálu, znamená, že všechny tyto nápady a možnosti nebudou ztraceny v drtivé síle času. Nový seriál může odpovědět na otázky nejen ohledně posádky Destiny, ale také na spoustu dalších, např. kde se dnes nachází Atlantida? Vrátilo se město zpět do galaxie Pegasus (jak bylo zamýšleno ve scénáři pro 6. řadu a později pro celovečerní snímek Stargate: Extinction)?

Chce to svůj čas…

Takže jaká je teď situace? Jsou to již dva roky, co nám společnost MGM naservírovala nepříliš úspěšný webseriál Hvězdná brána: Třetí říše (2018) a zároveň je to více jak rok a půl od chvíle, kdy Brad Wright oznámil, že pracuje se společností MGM na novém projektu ze světa Hvězdné brány.

Nicméně příprava tak náročného seriálu zabere čas – zvláště pak v době pandemie. „Pátý symbol zadán“ nemusí nutně znamenat, že seriál má své jméno a datum premiéry (že by to byl až šestý symbol?). Brad Wright si dává zajisté načas, pokud má však být čtvrtý seriál alespoň stejně kvalitní, jako tři předešlé, nemůžeme se na něj za to zlobit.

Tvůrce seriálu Brad Wright, FOTO: www.flickr.com

O novém seriálu tedy víme jistě, že nepůjde o žádný reboot, který vymaže více jak 20 let budovanou mytologii. Nepůjde pouze o recyklaci starých postav a jejich vložení do nového příběhu, uvidíme i charaktery nové, které přilákají zase nové diváky. Staré známé tváře by se zde však měly objevit také, a to v podobě hostujících rolí, cameo rolí či různých easter eggů. Zároveň půjde o plnohodnotný seriál, nikoli webseriál.

Přesto, že přípravy trvají déle než by si mnozí přáli, určitý progres byl učiněn. Brad Wright opět spolupracuje se společností MGM. Pandemie sice zamíchala kartami, ale projekt nesmetla ze stolu. Za dva roky bylo zadáno pět symbolů ze sedmi. Doufejme, že po zadání zbývajících dvou začne produkce seriálu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz