Super Bowl je jednou z největších sportovních událostí v Americe. Tradičně se koná první únorovou neděli a ani letos tomu nebylo jinak. Přesto, že Ameriku, stejně jako zbytek světa, zmítá pandemie nemoci covid-19, Super Bowl úspěšně proběhl. V několika málo řádcích níže se podíváme na ty největší filmové a seriálové novinky, které dostaly svůj prostor v poločasovém okénku.

Finálový zápas Super Bowlu doprovází tradičně poločasová přestávka, během které můžeme zhlédnout zajímavé trailery a především několikaminutová hudební čísla. Letošní Super Bowl se nesl v duchu protiepidemických opatření. Stadion sice nebyl zcela bez diváků, avšak jeho kapacita mohla být naplněna pouze z 25 %.

Navzdory všem opatřením jsme se dočkali klasických reklamních spotů a trailerů. Níže najdete výběr těch nejzajímavějších.

Jedním z největších lákadel je nový trailer na seriál The Falcon and the Winter Soldier (2021). Půjde o druhý seriál od Marvelu, který posune příběh světa MCU. Jak už název napovídá, ústředními hrdiny seriálu bude dvojka Sam Wilson (Anthony Mackie) alias Falcon a Bucky Barnes (Sebastian Stan) alias Winter Soldier.

Příběhově se seriál bude odehrávat po událostech filmu Avengers: Endgame (2019). Těšit se můžeme i na staronového padoucha Helmuta Zema (Daniel Brühl), který se objevil již ve třetím pokračování Kapitána Ameriky. Premiéra seriálu je stanovena na 19. 3. 2021.

Prvního traileru se dočkal nový film Old (2021) od M. Nighta Shyamalana – tvůrce mysteriózních thrillerů jako Šestý smysl (1999), Znamení (2002) či Vesnice (2004). Shyamalan, který je pověstný svými nečekaný zvraty, tentokrát zadaptuje komiks Sandcastle z roku 2010, jehož autorem je Pierre-Oscar Lévy. Těšit se můžeme např. na Thomasin McKenzie, která si zahrála židovskou dívku ve filmu Králíček Jojo (2019) nebo Alexe Wolffa (Jumanji: Vítej v džungli, 2017).

Trailer, navzdory své délce, poměrně jasně ukazuje, o čem připravovaný snímek bude. Jak už však bylo zmíněno, tak režisér Shyamalan nejednou diváky překvapil svými dějovými zvraty, a proto lze předpokládat, že snímek Old skrývá daleko víc, než se na první pohled může zdát. Film byl ohlášen teprve na podzim loňského roku a do kin by měl zamířit již 22. 7. 2021.

U filmů ještě zůstaneme a zmíníme nový trailer na deváté pokračování dlouholeté série Rychle a zběsile. Snímek, který v USA nese označení F9 u nás bude distribuován jako Rychle a zběsile 9 (2021). Film měl mít původně premiéru již v loňském roce, ale stejně jako mnoho dalších, byl v naději na lepší vývoj pandemie odložen o rok, a to na 27. 5. 2021.

Další filmovou novinkou bude Nikdo (2021). O filmu je nutné říct jedno. Jde o spolupráci režiséra Ilja Najšullera (Hardcore Henry, 2015) a scenáristy Dereka Kolstada (série o Johnu Wickovi). Film se již v první ukázce prezentoval, jako nadupaný akčňák, kde hlavní hrdina nemusí chodit pro ránu daleko. Titulní roli, Hutche Mansella, ztvární Bob Odenkirk, kterého můžeme znát např. ze seriálu Volejte Saulovi (2015). Premiéra je u nás stanovena na 1. 4. 2021.

Po 33 letech se dočkáme pokračování filmu Cesta do Ameriky (1988) s Eddiem Murphym. Coming 2 America (2021) však nezamíří do kin, nýbrž na streamovací platformu Amazon Prime Video, a to již 5. 3. 2021.

Raya a drak (2021) je nová animovaná pohádka od studia Disney. Dobrodružný fantasy snímek o cestě za posledním drakem a záchraně světa má stanovené datum premiéry na 15. 4. 2021.

Vrátíme se opět do světa seriálů. Novinka Clarice (2021), která má svou premiéru již zítra, tedy 11. 2. 2021, nám přiblíží postavu Clarice Starlingové. Seriál bude zasazen rok po událostech snímku Mlčení jehňátek (1991) a bude mapovat nelehký návrat Clarice do její práce. Hlavní roli ztvární Rebecca Breeds.

A závěrem jen zmíníme nový seriál Superman and Lois (2021) od televizní stanice CW, která poslední roky spravuje seriálový svět DC Comics. Seriál nám přiblíží strasti a slasti rodinného života Clarka Kenta, Lois Lanové a jejich dětí, které nemají ani ponětí o tom, že je jejich otec nejmocnější superhrdina na Zemi. Supermana ztvární herec Tyler Hoechlin, který se v této roli objevil již v řadě seriálů od CW. Stejně tak i Elizabeth Tullochová, která ztvární Lois. Seriál má premiéru 23. 2. 2021.

Jedno z nejdražších reklamních oken na světě sice zahrnovalo klasicky filmové a seriálové spoty a trailery, nicméně i přesto se považuje za vůbec to nejslabší. Na vině pochopitelně není jeho organizace, nýbrž pandemie, která filmový a seriálový průmysl dusí téměř rok.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz