Originální a neobvyklá filmová postava XiXaa ze série komedií Bohové musejí být šílení se nesmazatelně zapsala do povědomí diváků po celém světě. Tento vtipný a odvážný Křovák, kterého si zahrál muž jménem N!xau, diváky vždy zaručeně přiměje k úsměvu. Co se s hlavním hrdinou série stalo?

N!xau se narodil 16. prosince 1944 v Tsumkwe v africké Namibii. Křovák, žijící v poušti Kalahari, se proslavil ve filmech Bohové musejí být šílení (1980), Bohové musejí být šílení 2 (1989), Bohové jsou pořád šílení (1991), Bohové se zase zbláznili (1993) a Bohové se zbláznili i v Číně (1994). Po odvysílání prvního filmu se z člověka, který neměl absolutně ponětí o civilizaci a technologii, stala celosvětová hvězda.

N!xau měl za celý svůj život tři manželky a zůstalo po něm šest dětí. Před natáčením prvního filmu v roce 1980 se s lidmi bílé pleti setkal osobně pouze třikrát. Za účast ve filmu Bohové musejí být šílení (1980) dostal odměnu 300 dolarů. Tyto vydělané peníze však údajně nechal uletět, protože tehdy neznal hodnotu peněz.

Za roli v Bohové musejí být šílení 2 si už řekl o honorář 240 000 dolarů, tvrdil, že je potřebuje na dům s vodovodem, kanalizací a elektřinou pro svou početnou rodinu. Nebyl ale finančně gramotný, takže s penězi neuměl hospodařit a tak o ně brzy přišel. Poté, co ukončil svou filmovou kariéru, se dál živil jako farmář. Pěstoval kukuřici, banány a fazole a choval stádo skotu.

Datum jeho narození i úmrtí je uváděno různě. Nejčastěji je uváděno datum narození 16. prosince 1944 a datum úmrtí 5. července 2003. Ani on sám bohužel přesné datum svého narození neznal. Stejně tak ani den úmrtí není zcela jistý. Odešel totiž začátkem července 2003 na lov do buše a už se nevrátil. Po několika dnech jej rodinní příslušníci našli mrtvého, údajně zemřel na tuberkulózu. Pohřben byl 12. července 2003 nedaleko hrobu své druhé manželky.

Zdroj: imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA