Od premiéry československé pohádky O statečném kováři uplynulo již dlouhých sedmatřicet let. Tehdy si dvaadvacetiletá Martina Gasparovičová zahrála princeznu, kterou Černý král (Petr Čepek) unesl a zaklel do podoby ošklivé babizny. Kovář Mikeš (Pavel Kříž) ji a její dvě sestry však vysvobodil. Tato pohádka se již řadí mezi naši českou klasiku, která se vysílá několikrát ročně. A protože se blíží Vánoce, přijde opět její čas. Jak dnes vypadá představitelka princezny a co dělá, se dočtete v našem článku. 

Martina Gasparovičová-Bezoušková (59 let)

FOTO: ronin / Česká editoriální fotografie / Profimedia

Tato česká divadelní a televizní herečka a pedagožka se narodila 9. ledna 1961. Nejdříve vystudovala zdravotní školu (obor zubní laborant) a po maturitě se dostala na DAMU, kde úspěšně dokončila obor herectví a získala titul MgA.

Před kamerou začínala v roce 1982 ve filmech Zelená vlna a Na konci diaľnice. O rok později přišlo obsazení v již zmíněné pohádce O statečném kováři. Poté přicházely menší i větší filmové a seriálové role. Z filmů jmenujme například Mladé víno (1986), Kytice (2000), Bestiář (2007) nebo z posledních opět pohádková role ve snímku Řachanda z roku 2016. Vidět jsme ji mohli také v seriálech, například Cesty domů (2010), Doktoři z počátků (2014) nebo Modrý kódu (2017). Nějaký čas se také věnovala divadlu.

V roce 2014 začala vyučovat na Katedře činoherního divadla DAMU. O dva roky později již přednášela na Filozofické fakultě UK a na Univerzitě třetího věku. V roce 2018 začala působit jako pedagog na Konzervatoři a střední škole Jana Deyla a ještě na Mezinárodní konzervatoři v Praze. S dramaturgem a scenáristou Martinem Bezouškou mají 4 děti – Jana (*1985), Patrika (*1993), Annu (*1996) a Jáchyma (*1998).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA