Obecná škola je oblíbená československá komedie z roku 1991 od režiséra Jana Svěráka, která si vysoužila dokonce nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film. Od její premiéry uplynulo již dlouhých 29 let. Jak se změnil tehdy jedenáctiletý představitel Edy a čím se dnes živí?

Václav Jakoubek se narodil 8. února 1980 a letos oslavil kulaté 40. narozeniny. Před kamerou stál poprvé v osmi letech v u nás nepříliš známém filmu Poslední motýl (1990). Do povědomí českého diváka se dostal o rok později díky filmu Obecná škola (1991).

Osudovým filmem pro něj ale byla v roce 1993 komedie Šakalí léta. Po natáčení mu Jakub Špalek, který ve filmu hrál Edu Drábka, nabídl divadelní roli. V necelých čtrnácti letech vstoupil na divadelní prkna a zůstal na nich dodnes. Objevil se poté ještě v několika filmech, například Kouzelný měšec (1996), Co chytneš v žitě (1998) či Toman (2018).

Za svou poslední dětskou roli ve filmu Co chytneš v žitě z roku 1998 byl nominován na Českého lva v kategorii „vedlejší herecký výkon v mužské roli“. Zkoušel se dostat na konzervatoř, ale jednou si vyslechl verdikt, že není přijat pro nedostatek talentu a podruhé údajně nebylo místo.

Nyní je členem divadelního spolku Kašpar v Divadle v Celetné, kde jej můžete vidět v představeních jako Dva špinavci, Mikulášovy patálie, Rozmarné léto a další.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Monika Zoubková (@monikazoubkova),

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz