Navzdory trochu zavádějícímu nadpisu a novinám, které se prohání internetem, je mojí smutnou povinností oznámit, že se Andy Serkis do nadcházejícího Lord of The Rings seriálu vracet nebude. O konceptu se ale vyjádřil jen pozitivně. Seriál, který byl oznámen v listopadu byl sice potvrzen jako prolog k celosvětově známé trilogii, ale to je bohužel všechno, co prozatím víme.

Všude možně kolovaly spekulace o všech aspektech nadcházející show, od možnosti, že půjde o adaptaci Silmarillionu (sbírka příběhů, popisující rané dějiny Středozemě a Ardy -pozn. autorky) po otázku toho, zda se kouzlení za klapkou opět ujme Peter Jackson.

Do diskuze, která se točí okolo se dokonce přidaly i některé z hvězd původních filmů. Někteří, jako Sean Astin, známý jako Sam Křepelka, se názoru zdrželi, zatímco jiní (třeba John Rhys Davies, který ztvárnil Gimliho), se proti tomuto nápadu otevřeně staví.

S celou touhle situací samozřejmě vyvstala otázka toho, jestli se některá z tváří, které tak známe a milujeme, vrátí do své role. Například Sir Ian McKellen vyloženě ohrnul nos nad tím, že by Gandalfa měl hrát někdo jiný, ale třeba takový Andy Serkis se nad představou reprízy role Gluma dvakrát nadšeně netvářil.

V rozhovoru se ScreenCrush, kde mluvil mimo jiné o jeho nejnovější roli ve filmu Black Panther Serkis řekl, že se jako část Lord of The Rings seriálu nevidí, protože to prý bude něco úplně nového.

Bože, vážně vůbec nevím, o čem to je. Rozhodně to zní úžasně, ale já už si nedovedu představit, že bych v tom sehrál nějakou roli. Nemyslím si, že by…Myslím, že to je něco úplně nového, s jiným, svěžím přístupem, takže si sám sebe nedovedu představit kdekoliv v blízkosti tohoto projektu.“

Serkis také zmínil, že už jsme vlastně celý Glumův příběh viděli. Minulost postavy byla ve filmech velmi dobře prozkoumána – od chvíle, kdy byl obyčejným hobitem až do okamžiku, kdy našel Jeden prsten a jeho moc ho přivedla k šílenství.

Jeho obsese Jedním prstenem, utrpení v rukou Saurona a snaha stát se znovu Smeagolem jsou velkou součástí původní trilogie. Byl dokonce ukázán i moment, kdy prohraje prsten s Bilbem, takže pokud nám nechtějí tvůrci nového seriálu přiblížit Glumovo živoření v jeskyni, není moc co dodat.

Také je důležité poukázat na místo, kde Serkis řekl, že „vážně vůbec neví o čem seriál bude. To nám poukazuje na fakt, že ho nikdo nepožádal, aby se vrátil a tím pádem vlastně ani nemáme důkaz toho, že se Glum v nadcházejícím seriálu objeví.

Tak jako tak bude zajímavé sledovat, jak budou herci z originální trilogie reagovat na možnost připojit se k tomuto projektu (pokud budou požádnáni) a do té chvíle se rozhodně můžeme těšit na nejrůznější detaily o seriálu, které nám s postupem času budou odhalovány.

Maggie Čapáková

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz