Ještě donedávna patřila Markéta Fialová k nejúspěšnějším tvářím televize Nova. I když byla před časem odsunuta z nejprestižnější pozice moderátorky Televizních novin do publicistických magazínů „Víkend“ a „Střepiny“, stále se těšila nemalé přízni diváků. Oduševnělá, kultivovaná a zkušená profesionálka si ji zasloužila nejen díky výsledkům své práce, ale také s ohledem na to, jak se dokázala vyrovnat s vážnými zdravotními obtížemi, jimž opakovaně čelila.

Značnou pozornost před dvěma lety vyvolal její odchod z Novy ke konkurenci, na nový zpravodajský kanál CNN Prima News. Jeden z ostře sledovaných mediálních přestupů bylo sice možné do jisté míry pochopit. Nejen Fialová, ale také její kolegové, co se rozhodli přijmout nabídku, aby se stali členy týmu prestižní zpravodajské stanice, totiž byli přesvědčeni, že jde o práci snů a nabídku, která se neodmítá. Ostatně, kdo by nechtěl pracovat pro nejrespektovanější televizi na světě? Jenže podcenili, že se jednalo pouze o první českou licenci CNN a tomu také odpovídá výsledek. Zatímco zpravodajství a exkluzívní pořady převzaté přímo ze zahraničních redakcí CNN mají vysokou úroveň, totéž neplatí o tuzemských.

Silný hlas

Markéta Fialová se na CNN Prima News sice zpočátku dočkala vlastní talk show v „prime time“ což je další sen mnoha moderátorů, avšak její pořad „Silný hlas Markéty Fialové“ se navzdory masívní propagační kampani silným nestal. Ba naopak, slogan, slibující, že bude o tom, co jinde neuslyšíme, se stal pouhým zbožným přáním. Tím spíše, že jsou české televizní kanály zaplaveny pořady, v nichž většinou slyšíme to samé. Zdvořilé povídání Markéty Fialové se dvěma hosty ve studiu publikum příliš nezaujalo, sledovanost „Silného hlasu“ byla nevalná a klesla na pár tisíc diváků. Netrvalo dlouho a z programu CNN Prima News zmizel. Vedení televize to eufemisticky vysvětlovalo jako „optimalizaci“.

Dárek k padesátinám?

Markéta Fialová se poté na obrazovce objevovala pouze coby zaskakující náhradnice, třeba v pořadu „360° Pavlíny Wolfové“ nebo „Partie Terezie Tománkové“, v nichž ovšem dokázala své nesporné kvality. Nakonec ale byla odsunuta do odpolední relace „Zprávy z regionu“. Její „sešup“ z někdejšího výsluní je o to smutnější, že byl v některých médiích propagován jako „dárek“ k padesátinám, které letos stále mladistvě vypadající moderátorka oslavila. Zatímco ve večerních „Hlavních zprávách“ televize Prima figurují atraktivní krásky, jejichž hlavní předností je sexy vzhled, jedna z nejzkušenějších českých moderátorek uvádí reportáže krajánků. Přestup z nejúspěšnější české komerční televize na kanál, jehož sledovanost nedosahuje ani jednoho procenta, je spíše než splněným snem značným zklamáním.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Podělte se o svůj názor: