Druhá polovina prázdnin je v plném proudu a díky stále ještě benevolentním opatřením proti šíření nemoci covid-19 máme širokou nabídku kulturních akcí – proč nezajít do kina na něco zajímavého?

Tento srpen bude mít kinopremiéru již několik filmů, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti. V tomto článku vám představíme několik z nich.

Marco

Je i v tomto parném létě libo severské krimi? Tento příběh pojednává o čtrnáctiletém Marcovi, kterého chytne policie na dánských hranicích ve vlaku z České republiky. Chlapec však u sebe přenáší pas pohřešovaného státního úředníka obviněného ze sexuálního obtěžování. Budeme sledovat pátrání týmu detektivů v čele s Carlem Mørckem, který se snaží vyřešit případ vraždy, jejíž stopy souvisí právě i s Českou republikou. Jedná se o pátý díl severské série Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Zákon lásky

Od jednoho z tvůrců dokumentu V síti – Barbory Chalupové – se dočkáme dokumentárního filmu ilustrujícího snahy o prosazení možnosti manželství pro stejnopohlavní páry. Uvidíme střety liberální a konzervativní části společnosti, argumenty i protiargumenty, vyostřené televizní spory, ale i diskuse na půdě parlamentu právě na toto téma.

Okupace

Nebývale estetické a lehce psychedelické drama odstartuje namol opilý ruský důstojník, který vejde do jednoho českého baru. Od prodeje armádního benzínu však situace vyeskaluje až v závody v pití vodky a tento návštěvník začne pro ostatní hosty být všechno jen ne příjemný…

Reminiscence

Jeden z tvůrců Westworldu, Lisa Joy, se představí s novým sci-fi thrillerem Reminiscence. Hudbu k tomuto snímku, stejně jako k Weswtworldu, složil Ramin Djawadi a uvidíme zde také herečku Thandie Newton, kterou můžeme stejně tak znát z tohoto kultovního seriálu stanice HBO. Příběh bude pojednávat o Nicku Bannisterovi, který pomáhá svým klientům dostat se ke ztraceným vzpomínkám, když ho však navštíví Mae, jeho běžná práce se náhle zvrtne.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:csfd.cz, kinobox.cz
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.