Dlouholetá hvězda seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) Lennie James, který nyní opouští vlajkovou loď světa živých a mrtvých prozradil, že měl velký vliv na odchod jeho postavy, Morgana Jonese, ze seriálu a její následné přemístění do sesterského seriálu Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce). Jak to tedy s představitelem Morgana vlastně bylo? Byl odsunut „na vedlejší kolej“? To se dočtete v několika odstavcích níže. 

James se poprvé objevil jako Morgan Jones v roce 2010pilotní epizodě celého seriálu. Přechod jeho postavy z jednoho seriálu do druhého nejprve prodiskutoval s výkonným producentem a později také se showrunnerem Scottem Gimplem, který byl před nedávnem pověřen na jakéhosi dozorce značky The Walking Dead na televizní stanici AMC.

Scott Gimple se nyní bude podílet i na čtvrté řadě Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce), takže s Lenniem Jamesem bude pořád ve styku.

„Na začátku každé série si musíte sednout se Scottem Gimplem a on vám řekne o čem nová řada bude a jakou roli v ní vaše postava zahraje,“ řekl James. „Většinou neposloucháte všechno, co vám říká, jelikož vás zajímá pouze jedna věc, jestli vaše postava zemře nebo ne,“ dodal.

www.amc.com

„Několik dní po naší schůzce mi zavolal a řekl, že se mnou zapomněl něco probrat a požádal mne, abych se za ním opět zastavil. Takže jsem jel k němu domů s dojmem, že mi zapomněl říct, že má postava zemře. Přišel jsem k němu domů, sedl jsem si, dostal jsem sklenku vody a on řekl ‚Mimochodem, tohle není konverzace o tom, že tvá postava zemře.‘“

Lennie James byl v The Walking Dead (Živí mrtví) od první řady, znovu se objevil v třetí řadě a poté i v páté, než se opět plně začlenil do obsazení, což bylo v řadě šesté.

Poté, co byl ušetřen rozhovoru o smrti jeho postavy, kladl si spoustu otázek, ohledně připravovaného crossoveru.

„Moje první reakce byla: ‚Díky Bohu,‘ ale pak Scott řekl, že je to daleko složitější, než si myslím. Mluvil o své nové pozici, coby vedoucí značky The Walking Dead na televizní stanici AMC a pak řekl: ‚Jak by se ti líbilo pokračovat v Morganově příběhu ve Fear the Walking Dead?‘“ řekl James.

newspuddle.com

„Na konci našeho rozhovoru Scott řekl, že si je jistý, že mám spoustu otázek, a pokud mám být upřímný, měl jsem jich několik, ale žádnou z nich jsem nedokázal položit. Zeptal se mne, co chci udělat a já řekl, že jsem připravený odejít a vrátit se k němu [do Fear the Walking Dead].“

Lennie James také prozradil, že si tento návrh chtěl prodiskutovat se svou ženou.

„Začali jsme o tom mluvit [s ženou] až několik týdnů po tom [po návštěvě Scotta], jelikož jsem toho měl v té době hodně,“ řekl James a dodal, že nabídka nebyla povinná. „Nebyl to jeden z těch případů: ‚Takhle se to stane.‘ Byla to čistě má volba.“

Znamená to tedy, že Lennie James, který ztvárňuje postavu Morgana Jonese, opustil The Walking Dead (Živí mrtví) dobrovolně a nebyl, jak si mnozí myslí, odsunut na vedlejší kolej. Dostal možnost volby, a tak si zvolil to, co si myslel, že je pro něj, respektive pro jeho postavu, nejlepší.

Co si o crossoveru těchto dvou seriálů myslíte vy? Rozhodl se podle vás představitel Morgana správně? Nezapomeňte že finále The Walking Dead (Živí mrtví) a premiéra Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) bude ve stejný den a to již 15. 4. (u nás 16. 4.).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz