Zemřeli jako mladí, na vzestupu i vrcholu své úspěšné kariéry. Hvězdy, které odešly zbytečně a až příliš brzy. Svou roli sehrál alkohol, drogy, deprese či autonehoda… Pojďme si některá předčasná úmrtí připomenout.

Raphaël Coleman († 25 let)

FOTO: Reprofoto Youtube

Anglický herec Raphaël Coleman se dá považovat za dětského herce. Zahrál si v jedenácti letech postavu Erica Browna ve filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005). Poté se objevil ještě ve 3 dalších filmech v roce 2009 a od té doby se již herectví nevěnoval. Spíše se z něj stal aktivista a účastnil se i několika protestů. Zemřel před pár dny (6. února 2020) v pouhých pětadvaceti letech. Příčina úmrtí je neznámá, údajně zkolaboval. Jako první zveřejnil informaci o jeho smrti na sociální síti jeho nevlastní otec Carsten Jensen.

Cameron Boyce (†20 let)

FOTO: flickr.com, on Disney Channel. (Disney Channel/Image Group LA) CAMERON BOYCE

Mladý a talentovaný americký herec Cameron Boyce zemřel náhle a nečekaně 6. července 2019 ve věku čerstvých 20 let, které oslavil teprve koncem května. Zářil ve dvou komediích Machrů (2010 a 2013) po boku Adama Sandlera a Salmy Hayek. Stal se také hvězdou ve filmech Následníci (2015 a 2017). Rodinný mluvčí informoval o jeho smrti takto: „S těžkým srdcem oznamujeme, že jsme dnes ráno přišli o Camerona. Zemřel ve spánku, kvůli záchvatu, který byl vyvrcholením předešlých zdravotních problémů, se kterými se léčil.“

Heath Ledger (†28 let)

Embed from Getty Images

Herec dle dostupných informací a vyjádření zemřel na nevhodnou kombinaci léků (antidepresiva a léky na spaní), nikoliv na jejich přehnané množství. Byl nalezen mrtvý 22. ledna 2008 v newyorském hotelu. Nechal po sobě dceru. Díky své roli Jokera ve filmu Temný rytíř získal in memoriam Oscara a Zlatý glóbus.

Chester Charles Bennington (†41 let)

Embed from Getty Images

Zpěvák a frontman kapely Linkin Park spáchal sebevraždu 20. července 2017 oběšením ve své rezidenci. Za sebou nechal manželku a děti. Nepřízeň osudu jej zasáhla již jako dítě, kdy byl sexuálně zneužíván (člověkem blízkým jeho rodině) a z jeho přátel hned několik spáchalo sebevraždu. Jeho život byl od té doby doprovázen užíváním drog a dokonce byl zadržen za držení marihuany.

Paul Walker (†40 let)

Embed from Getty Images

Nejvíce se zapsal do povědomí diváků jako Brian O‘Conner v sérii filmů Rychle a zběsile. Paradoxem je, že zemřel jako spolujezdec při autonehodě 30. listopadu 2013, kdy řidič ztratil kontrolu nad vozem a narazil ve vysoké rychlosti do stromu. Zůstala po něm dcera.

Brittany Murphy (†32 let)

Embed from Getty Images

Letos 20. prosince to bude přesně 10 let od jejího nečekaného úmrtí. Zkolabovala a i přes péči zdravotníků se nepodařilo její život zachránit. O dva měsíce později patolog prohlásil jako příčinu smrti pneumonii v kombinaci s dalšími faktory (anémie, užívání většího množství předepsaných léků). Zajímavostí je, že v květnu 2010 byl ve stejném domě nalezen mrtvý i vdovec po Brittany, který údajně zemřel na stejnou diagnózu jako jeho žena – akutní pneumonie a anémie.

Amy Winehouse († 27 let)

Embed from Getty Images

Nadaná zpěvačka s nezaměnitelným hlasem a rodačka z Londýna zemřela 23. července 2011 na předávkování extází a diazepamem. Ke tvrdým drogám ji údajně přivedl její exmanžel Blake Fielder-Civil, který to veřejně přiznal v roce 2013. V roce 2008 získala cenu Grammy.

Jonathan Brandis (†27 let)

Embed from Getty Images

Americký herec, kterého známe hlavně jako Bastiana z Nekonečného příběhu. Zemřel 12. listopadu 2003 v nemocnici, kde o jeho život bojovali po sebevražedném pokusu oběšením. Podle dostupných informací trpěl depresemi, protože upadala jeho herecká kariéra a dokonce měl hojně konzumovat alkohol.

Anton Yelchin (†27 let)

Embed from Getty Images

Herec původem z Ruska proslul jako navigátor Pavel Čechov ve Star Treku. Zemřel 19. června 2016 nešťastnou náhodou, když jej jeho vlastní auto přirazilo na prudké příjezdové cestě před jeho domem.

-reklama-