V několika francouzských komediích měli diváci možnost kromě legendárního komika Louise de Funèse (†68 let) vidět i jeho syna Oliviera. Ten se na krátkou dobu vydal v otcových šlépějích a dal se na hereckou dráhu, jak si jeho otec původně přál. Po šesti letech se však rozhodl pro zcela odlišnou kariéru. 

Francouzský herec a letec celým svým jménem Olivier Pierre de Funès de Galarza se narodil 11. srpna 1949 v Paříži a jak již bylo zmíněno, je synem známého komika Louise de Funèse a jeho druhé ženy Jeanne Augustine Barthélemy de Maupassant de Funes. Jeho starší bratr Patrik de Funès se narodil ve stejný den, jen o tři roky dříve a je doktorem.

Jako herec se objevil v šesti filmech a ve všech si zahrál po boku svého otce. Jsou to snímky Fantomas se zlobí (1965), Grand restaurant pana Septima (1966), Senzační prázdniny (1967), Hibernatus (1969), Piti Piti Pa (1970) a Na stromě (1971). K životopisnému dokumentu o svém otci, který měl premiéru v roce 2003, napsal scénář.

Poté, co v roce 1973 dokončil svá studia na obchodní škole, se definitivně vzdal herectví a šel si za svým snem stát se pilotem letadla. Nejprve se mu podařilo získat místo druhého pilota ve společnosti Air Inter a poté se stal kapitánem letadla společnosti Air France, kde pracoval celý svůj život. Od roku 1977 je jeho manželkou Dominique Watrin, se kterou má dceru Juliu (1979) a dvojčata Adriena a Charlese (1996).

FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz