V několika francouzských komediích měli diváci možnost kromě legendárního komika Louise de Funèse (†68 let) vidět i jeho syna Oliviera. Ten se na krátkou dobu vydal v otcových šlépějích a dal se na hereckou dráhu, jak si jeho otec původně přál. Po šesti letech se však rozhodl pro úplně odlišnou kariéru. 

Bývalý francouzský herec je celým svým jménem Olivier Pierre de Funès de Galarza a narodil se 11. srpna 1949 v Paříži. Jak již bylo zmíněno, je synem známého komika Louise de Funèse a jeho druhé ženy Jeanne Augustine Barthélemy de Maupassant. Jeho starší bratr Patrik de Funès se narodil ve stejný den, jen o tři roky dříve a stal se z něj lékař.

Jako herec se objevil v šesti filmech a ve všech si zahrál po boku svého slavného otce. Jsou to snímky Fantomas se zlobí (1965), Grand restaurant pana Septima (1966), Senzační prázdniny (1967), Hibernatus (1969), Piti Piti Pa (1970) a Na stromě (1971). K životopisnému dokumentu o svém otci, který měl premiéru v roce 2003, sám napsal scénář.

Poté, co v roce 1973 dokončil svá studia na obchodní škole, se definitivně vzdal herectví a šel si za svým snem stát se pilotem letadla. Nejprve se mu podařilo získat místo druhého pilota ve společnosti Air Inter a poté se stal kapitánem letadla společnosti Air France, kde pracoval celý svůj život. Od roku 1977 je jeho manželkou Dominique Watrin, se kterou má dceru Juliu (1979) a dvojčata Adriena a Charlese (1996).

Zdroje informací: csfd.cz, imdb.com, wikipedia.org

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA