Once Upon a Time in… Hollywood. Tohle nebude pohádka na dobrou noc. Kdo zná osobitý styl Quentina Tarantina a jeho filmů, ví, že o potoky krve a černého humoru jistě nebude nouze. Kolem filmu se nicméně stále drží škodolibá mlha tajemství, kterou ale kultovní režisér postupně ukrajuje.

Quentin Tarantino, světoznámý režisér, který se díky svému nenapodobitelnému a originálnímu filmovém rukopisu dostal i do Oxfordského slovníku jako pojem. Od loňského roku můžete vedle nových přídavných jmen, jako jsou lynchovský (David Lynch), kubrickovský (Stanley Kubrick) a spielbergovský (Steven Spielberg), najít i definici slova tarantinovský (Tarantinosque):

„Charakteristický grafickým a stylizovaným násilím, nelineárním vyprávěním, znalými filmovými referencemi, satirickými motivy a příkrými dialogy.“

Nový Tarantinův film Once Upon a Time in Hollywood jistě dostojí definici svého režiséra. To ovšem neznamená, že bychom se měli bát předvídatelnosti a zklamání z již několikrát opakované zápletky. Tarantino stále umí ve svých filmech diváka překvapit a šokovat, a právě to z něj dělá jednoho z nevýznamnějších světových režisérů.

Once Upon a Time in Hollywood se odehrává (překvapivě) v Hollywoodu roku 1969. Hlavními hvězdami, které svítí i na prvním oficiálním plakátu, jsou Brad Pitt Leonardo DiCaprio. Ti budou našimi průvodci továrnou na sny na konci 60. let, jako dva neúspěšní herci Cliff Booth (Pitt) a Rick Dalton (DiCaprio), bojující o existenční přežití.

Záchrana se objeví v podobě všemi milované a obdivované herečky Sharon Tate v podání talentované Margot Robbie, kterou znají fanoušci DC Comics jako Harley Quinn z filmu Sebevražedný oddíl (2016). Jejím dalším hereckým úspěchem byla například hlavní role slavné impulzivní krasobruslařky Tonyi Harding ve filmu Já, Tonya (2017).

Každý film ale musí mít zápletku. V tomto případě to bude brutální zásah do idylického a třpytivého filmového světa v podobě Charlese Mansona a jeho skupiny vraždících maniaků, kteří  8. srpna 1969 sadisticky zavraždili těhotnou herečku a její blízké přátele v jejím vlastním domě. Tento otřesný a dodnes nepochopitelný případ bude zřejmě jádrem Tarantinova nového filmu.

Jsem moc zvědavá, jak toto vážné téma Quentin Tarantino uchopí. Jeho posedlost spravedlností a odplatou jsme mohli vidět už v předchozích filmech, jako Kill Bill (2003), Hanebný pancharti (2009) a Nespoutaný Django (2012). Stanou  se z Brada a Leonarda lovci sadistických vrahů? Vykonají na nich svou vlastní spravedlnost v tarantinovském stylu? Nebo se režisér rozhodl život nevinné herečky ušetřit alespoň na filmovém plátně? Přijdou hrdinové včas?

Zatím můžeme pouze spekulovat, co Tarantino pro fanoušky chystá. Vše se dozvíme až na premiéře 26. července 2019.

Tady je slíbený první oficiální plakát filmu Once Upon a Time in Hollywood.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz