Ve světě paranormálních jevů se v průběhu několik desetiletí stála jména Eda a Lorraine Warrenových legendami. Do povědomí se tento pár démonologů dostal především díky hororovým snímků režiséra Jamese Wana, kterému vděčíme za vytvoření hororového světa V zajetí démonů. 

Válečný veterán, spisovatel, učitel a vyšetřovatel Ed Warren nás opustil 23. srpna roku 2006 ve věku devětasedmdesáti let. Před pár dny zasáhla svět smutná zpráva o úmrtí jasnovidky a média, Lorraine Warrenové, která nás v tichosti opustila 18. dubna 2019 ve věku dvaadevadesáti let.

Lorraine Warrenová se narodila 31. ledna roku 1927 v americkém Connecticutu. Za svého života byla považována za velmi schopné médium a vyšetřovatelku paranormálních jevů, které řešila spolu se svým manželem Edem. Společně pracovali na více jak 10 000 případech. Mezi ty nejznámější patří horor v Amityville, panenka Annabelle, rodina Perronových nebo Enfieldský poltergeist. 

Roku 1952 založili manželé společnost New England Society for Psychic Research, což je nejdéle fungující společnost vyšetřující paranormální jevy. Všechny předměty, které souvisely s paranormálními jevy a figurovaly v případech Warrenových, uschoval manželský pár v jejich Okultním muzeu, které se nachází v jejich domě ve městě Monroe. Mnoho případů Warrenových posloužilo jako inspirace filmovým tvůrců, kteří na motivy těchto případů natočili mnoho hororových či dokumentárních snímků.

Zpráva o úmrtí Lorraine Warrenové přišla ze strany rodiny. Vnuk Warrenových, Chris McKinnell se ke smrti své babičky vyjádřil na svém facebookovém profilu:

Last night my grandmother, Lorraine Warren, quietly and peacefully left us to join her beloved Ed. She was happy and…

Zveřejnil(a) Chris McKinnell dne Pátek 19. dubna 2019

 

Další vyjádření přišlo ze strany Tonyho Spera, manžela dcery Eda a Lorraine Warrenových, který by měl podle všeho pokračovat v práci slavných vyšetřovatelů a také by se měl starat o jejich Okultní muzeum. 

„S hlubokým smutkem vám musím oznámit, že Lorraine Warrenová zemřela. Zemřela poklidně ve spánku včera v noci. Rodina v tuto chvíli požaduje, abyste respektovali její soukromí. Lorraine ovlivnila mnoho životů a mnohými byla milována. Byla jedinečná, milující, soucitná a dobrosrdečná duše. Jak řekl Will Rogers, tak nikdy nepotkala někoho, koho by neměla ráda. Byla velkou milovnicí zvířat a přispěla na nespočet charitativních organizací. Byla báječná a celé rodině dala opravdu mnoho. Bůh jí žehnej.  “

Tony Spera, 19. 4. 2019

K úmrtí Lorraine Warrenové se vyjádřila i její představitelka v hororové sérii V zajetí démonů od Jamese Wana Vera Farmiga.

Ke své herecké kolegyni Veře Farmize se přidává představitel Eda WarrenaPatrick Wilson, který se k úmrtí Lorraine Warrenové vyjádřil rovněž prostřednictvím Twitteru.

Po smrti svého manžela omezila Lorraine svou práci a působila spíše jako poradkyně paranormálních jevů. Nikdy však se svou prací nepřestala a vždy se všem snažila být co nejvíce nápomocná. Ed Warren za svého života vydal řadu knih, které zachycují nebo jsou alespoň inspirované případy, které manželé Warrenovi řešili. Na motivy jejich případů byla natočena i řada filmů, z nichž nejznámější je aktivně vycházející filmová série V zajetí démonůve které jsou ústředními postavami právě manžele Warrenovi.

Případy a práce Eda a Lorraine Warrenových byly mnohdy zpochybňovány a kritizovány. Navzdory těmto pochybnostem Ed ani Lorraine ve své práci nepolevili a pokračovali dál. Vyšetřovali, jak sami často tvrdili, přes 10 000 případů a pomohli nemálo lidem, kteří jsou jim za jejich pomoc do smrti vděční. Přesto, že už mezi námi ani jeden ze slavného páru démonologů není, jejich práce se zapsala do historie a manželé Warrenovi se stali legendami, o kterých se bude ještě dlouhou dobu mluvit.

Na závěr pro vás mám krátké video natočené v rámci premiéry prvního dílu snímku V zajetí démonů (2013) ve skutečném Okultním muzeu Warrenových. V muzeu nás provede sama Lorraine Warrenová. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz