Leonard, Sheldon, Raj a Howard mají své fantastické geekovské hry, které v seriálu občas hrají. Představíme si jich pár v tomto článku. Možná pro někoho návod, na strávení nadcházejícího víkendu!

3D Šachy

V podstatě se jedná o „normální“ šachy. Zásadní rozdíl ale nastává v šachovnici – ta je totiž trojrozměrná. To samozřejmě vyžaduje mnohem více pozornosti a myšlení při hře. Tyto šachy v TBBT však nejsou žádná novinka – nejstarší varianta 3D šachů byla vymyšlena už v r. 1907. Nazývala se „Raumschach“ (německy – „prostorové šachy“). Šachovnice, na které hrají Leonard a Sheldon, je trojrozměrnou variantou ze Star Treku (v něm hrají hru Vulkáni). A vzhledem k tomu, že se Sheldon k Vulkanistům hlásí, je to pro něj ideální hra.

Zdroj: Reprofoto youtube
Zdroj: Reprofoto youtube

StarTrekChess
Zdroj: Reprofoto youtube

Kámen, nůžky, papír, ještěr, Spock

Jedná se o upravenou alternativu nám všem známe hry „Kámen, papír, nůžky“. Hra se ale liší přidáním 2 prvků – ještěr a Spock. Dochází ale k záměně slova „lizard“ – není to v překladu tapír, jak byla i pojmenována epizoda, ale „ještěr“.
Kromě základních pravidel hry platí: Spock poráží kámen a nůžky, ale je poražen ještěrem a papírem, zatímco ještěra poráží kámen a nůžky.
Při hraní ovšem dochází u kluků k problému – všichni chtějí hrát Spocka. Takže hra končí hned na začátku…

FOTO: Nojhan, licencovaný dle CC BY 3.0 2,5 2.0 1.0, commons.wikimedia.org

 

Boogle v klingonštině

Tato hra využívá plochu, která je tvořena 4×4 kostkami. Každá kostka má na sobě jiná písmena. Všechny se zamíchají – plocha se tak zaplní náhodnými písmeny. Hráči musí v předem stanoveném časovém limitu sepsat co nejvíce slov za použití úseků sousedících písmen.
V TBBT je hra upravená, všechna písmena jsou v klingonštině (jazyk vymyšlený J. Doohanem pro Star Trek: Film a později rozšířený M. Okrandem pro Star Trek III: Hledání Spocka). Správnost slov si kontrolují podle klingonsko-anglického slovníku.

Zdroj: Reprofoto youtube

Špionské šachy s laserovou sítí

Kromě vylepšené verze 3D šachů si kluci v TBBT vymysleli další úpravu deskové hry – šachy s laserovou sítí. Aby hráč mohl pokračovat a udělat další tah, musí se protáhnout řadou takticky rozmístěných zelených laserových paprsků. Nesmí samozřejmě o žádný zavadit.

BBT_2_18
Zdroj: Reprofoto youtube

Šachy pro 3 hráče

A opět ty šachy! Tentokrát jsou pro 3 hráče. Sheldon vymyslel nejprve 2 nové figurky (hada a stařenku) a potom další (katapult, papeže, včelaře).

BBT_4_22 (1)
Zdroj: Reprofoto youtube

Objevily se i hry soutěžní…

"The Re-Entry Minimization" -- Game Night turns into a battle of the sexes, on THE BIG BANG THEORY, Thursday, Oct. 18 (8:30 – 9:00 PM, ET/PT) on the CBS Television Network. From left to right, Sheldon (Jim Parsons), Penny (Kaley Cuoco), Leonard (Johnny Galecki), Amy (Mayim Bialik). Photo: Michael Yarish/Warner Bros. ©2012 Warner Bros. Television. All Rights Reserved.
Zdroj: Reprofoto youtube
Zdroj: Reprofoto youtube

Hrají také spoustu dalších her, které se nám zdají možná trochu podivínské, ale k této partičce prostě patří… Např. Táka (kombinace hraní Tetrisu a páky), Indické Monopoly (platí se rupiemi a staví call centra) a další…

Tak kterou hru by jste si s nimi zahráli Vy?

BBT_4_9
Zdroj: Reprofoto youtube
-reklama-