V noci z neděle na pondělí se v Hollywoodu konal 88. ročník prestižního předávání Oscarů. Pojďme si společně shrnout vítěze jednotlivých kategorií. A hlavně, pojďme se podívat, jestli se Leo DiCaprio dočkal svého prvního Oscara.

Celý galavečer se jako již tradičně konal v Hollywoodském Dolby Theatru. Z pozice moderátora nás provázel americký herec a komik Chris Brown. Nejvíce nominací si přinesl film Revenant. Kolik z nich ale dokázal přetavit ve zlatou sošku? Pojďme se podívat na vítěze svých kategorií!

NEJLEPŠÍ REŽISÉR: ALEJANDRO G. INARRITU (The Revenant)

Kategorii režisérů opět ovládl bezkonkurenční Alejandro G. Inarritu. Po loňském Oscaru za Birdmana si tak odváží další zlatou sošku. Revenant se mu opravdu povedl. Dalšími kandidáty byli Adam McKay, George Miller, Tom McCarthy a Lenny Abrahamson.

Nominovaní:
Adam McKay – The Big Short
George Miller – Mad Max: Fury Road
ALEJANDRO G. INARRITU – THE REVENANT (vítěz)
Lenny Abrahamson – Room
Tom McCarthy – Spotlight

rtr4qpmk

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI: ALICIA VIKANDER (The Danish Girl)

Cenu za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli si z ceremoniálu odnesla Alicia Vikander. A zaslouženě. Švédská herečka zářila ve snímku The Danish Girl po boku Eddieho Redmaynea. V kategorii dále soutěžili Jennifer Jason Leigh, Kate Winslet, Rooney Mara a Rachel McAdams.

Nominovaní:
Rooney Mara – Carol
ALICIA VIKANDER – THE DANISH GIRL (vítězka)
Jennifer Jason Leigh – The Hateful Eight
Rachel McAdams – Spotlight
Kate Winslet – Steve Jobs

Vikander-DanishGirl

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI: MARK RYLANCE (Bridge of Spies)

Tuto kategorii ovládl, pro někoho možná překvapivě, britský herec Mark Rylance. Sošku dostal za roli ve filmu Bridge of Spies. Zajímavé je, že pouze mezi nominovanými skončili legendární Sylvester Stallone a.k.a Rocky Balboa, skvělý Tom Hardy z Revenantu, či Christian Bale a Mark Ruffalo.

Nominovaní:
Christian Bale – The Big Short
MARK RYLANCE – BRIDGE OF SPIES (vítěz)
Sylvester Stallone – Creed
Tom Hardy – The Revenant
Mark Ruffalo – Spotlight

Mark Rylance plays Rudolf Abel, a Soviet spy arrested in the U.S. in the dramatic thriller BRIDGE OF SPIES, directed by Steven Spielberg.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz