10. února se v kalifornském Los Angeles rozdají prestižní Ceny Akademie a nikdo z 24 nominovaných neodejde s prázdnou. Pouze někteří si odnesou zlatou sošku, všichni ale obdrží dárkový balíček za téměř 5 milionů korun. Co všechno se v něm ukrývá?

Ať už se stane vítězem kdokoliv, nikdo neopustí Dolby Theatre s prázdnýma rukama. V těch totiž ponese dárkový balíček za 215 000 amerických dolarů, jehož obsah zajišťuje společnost Distinctive Assets. Cena od minulého roku stoupla o bezmála 1 500 000 korun. Naopak 24 karátová soška pro vítěze má hodnotu „pouhých“ 400 dolarů, v přepočtu 9 tisíc korun. Za normálních okolností je připraveno 25 balíčků, v letošním roce jen 24 – Scarlett Johansson totiž získala hned dvě nominace. Celková hodnota tak dosahuje 120 milionů korun.

Možná kontaktujeme Scarlett Johansson, zda nechce ten druhý darovat charitě,“ řekl magazínu Forbes zakladatel společnosti Lash Fary. Distinctive Assets obdarovává celebrity i na ostatních udíleních, například cenách Tony, Grammy nebo American Music Awards. Údajně se vždy najde jedna celebrita, která svůj balíček odmítne a rozhodne se ho dobročinně věnovat. V minulém roce tuto pozici zastala herečka Glenn Close. Nikdo z letošních nominovaných zatím společnost ze stejného důvodu nekontaktoval.

Embed from Getty Images

Označení „dárková taška“ není úplně správné. Dárků je totiž takové množství, že jsou adresátům doručovány v několika kufrech v týdnu před samotným udílením. A protože slavnost proběhne již tuto neděli, je dosti pravděpodobné, že právě teď zvoní na dveře kurýr s první zásilkou. V tomto roce se obdarovaní mohou těšit na balenou vodu za 700 korun, bomby do koupele za téměř 2 tisíce nebo meditační čelenku s hodnotou přes 5 tisíc. Nechybí ani vouchery na dvanáctidenní plavbu na luxusní jachtě pro 220 osob se dvěma helikoptérami, wellness a služebnictvem. Plavba stojí 1 780 000 korun, jedná se tak o nejdražší dárek v historii dárkových tašek společnosti Distinctive Assets.

Dále nominovaným udělá radost romantická dovolená ve španělském majáku, předělaném na luxusní hotel, kde se cena za jednu noc pohybuje od 30 tisíc korun výše. Nesmíme opomenout ani roční předplatné v agentuře pro navazování kontaktů v hodnotě téměř půl milionu korun nebo kosmetické procedury dle vlastního výběru od newyorského doktora v přepočtu za 570 tisíc. Nejlevnějším produktem ze seznamu jsou balíčky hořké čokolády, ty lze pořídit za 90 korun. „Někdy lidé mají radši drobnosti, než ty dražší věci,“ prozrazuje Fary.

Embed from Getty Images

Stejně jako v minulých letech, i letos mezi dárky najdeme konopné produkty a elektronickou cigaretu. Společnost se při výběru zlatem pokryté „elektronky“ inspirovala hercem Leonardem DiCapriem, který ji kouřil při SAG cenách v roce 2016. S obdarováváním bohatých celebrit ale nesouhlasí každý. „Lidé se nás ptají, proč bohatým dáváme věci, které si mohou dovolit, ale o tom to není. Jennifer Lawrence taky nepotřebuje 20 milionů dolarů za jeden film, ale zaslouží si to,“ objasňuje Fary.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz