Žijící legenda akčních filmů a také člověk, o kterém je napsáno snad nejvíce vtipů na světě, Chuck Norris, natočil video, v kterém po Norrisovsku nepřímo vyhrožuje běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi, který právě čelí intenzivním protestům po obvinění z volebního podvodu.

Osmdesátiletý Chuck Norris je zbožným evangelikálem a také politickým konzervativcem. Jeho první role přišla v roce 1968 ve snímku Dům sedmi rozkoší, ale proslavil se až v roce 1972 po boku Bruce Lee ve filmu Cesta draka.

V 70. a 80. letech se stal prototypem akčního hrdiny a mistra bojových umění, zahrál si například ve filmech Nezvěstní v boji (1984), Delta Force (1986), Sám proti teroru (1988) nebo Mistr kickboxu (1992). V letech 1993 až 2001 se divákům představil jako Cordell Walker v seriálu Walker, Texas Ranger.

Poslední film natočil v roce 2012, byl to akční snímek Expendables: Postradatelní 2, kde se objevil po boku dalších akčních hereckých hrdinů jako jsou Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren nebo Jean-Claude Van Damme. Od té doby se již herecky neangažuje.

V sobotu 15. srpna v reakci na vyhrocenou politickou situaci v Bělorusku natočil video, kde chce říct pár slov „Sašovi 0%“, čímž naráží na údajně zmanipulované vítězství Lukašenka v prezidentských volbách. V reakci na výsledky voleb vyšly v Bělorusku do ulic tisíce lidí, proti nimž denně zasahuje policie, zatčeny byly již tisíce lidí. Norris ve videu říká: „Jistě víte, že když krájím cibuli, tak cibule pláče. A pokud nepřestanete s tím, co právě děláte, přijdu do jednoho z vašich sídel a donutím plakat vás.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR